Vleklé problémy s achilovkami na jeho výkonech nejsou vůbec znát. S Davidem Horejšem vytvořili skutečně velmi spolehlivé stoperské duo a kouč František Straka si jejich spolupráci nemůže vynachválit. A i když Tomáš Hunal přesto připouští myšlenky na konec kariéry, smlouvu v Dynamu na příští sezonu ještě hodlá dodržet. V Českých Budějovicích je totiž podle vlastních slov spokojený.

„Tu jednu sezonu bych ještě mohl zvládnout, ale definitivně se rozhodnu až v létě,“ říká Tomáš Hunal. „S největší pravděpodobností budu ještě pokračovat, ale v mém věku myšlenky na konec kariéry už samozřejmě přicházejí,“ dodává zkušený obránce. Při zvažování možných alternativ důležitý fakt hraje i rodina, od které je při angažmá na jihu Čech přes týden odloučen. „Sám cítím, že po těch letech už je na čase se začít věnovat rodině více než doteď.“

S manželkou a dětmi se vidí jen o víkendech, když za ním přijedou na chalupu. Hunal TomášVlastní sídlo kousek za Táborem přispívá i k tomu, že po fotbalové stránce je Tomáš Hunal na jihu Čech velice spokojený. „Klub je takový rodinný a je tu takové domáčtější prostředí. V Dynamu nejsou takové tlaky jako třeba v Teplicích nebo Slavii a jeden čas i na Žižkově,“ vzpomíná na své předešlé štace.

„Oproti nim panuje v Dynamu relativní klid. Ale když by zase na vás nebyl žádný tlak, to by také bylo špatně,“ říká zanedlouho pětatřicetiletý stoper vyhlášený vynikající hrou hlavou. Na nedostatek adrenalinu si na ale jaře rozhodně nemohl stěžovat. „Jsem rád, že jsme se s předstihem už konečně zachránili,“ oddychl si muž nosící na zádech číslo 2. K zajištění dostatečného počtu bodů Jihočechům pomohla velice dobrá obrana, jejíž je Tomáš Hunal veledůležitou součástkou.

Jeho výkony dokonce nezůstaly opomněny ani odbornou veřejností. A kromě toho, že například za výkon proti Teplicím byl nominován do All Stars sestavy kola, jeho výkony a přístup k tréninkům si velice pochvaloval i trenér František Straka. „Já už to takhle neberu a nezabývám se tím. Nyní už mě opravdu hlavně těší, když se nám daří jako mužstvu,“ tvrdí Tomáš Hunal.

Ačkoli se jeho forma drží stabilně na vysoké laťce, už se těší na konec sezony. Celé jaro jej totiž provázejí problémy s achilovkami. „Už aby byl opravdu konec a já se pak mohl konečně pořadně vyléčit,“ přivolává potřebný odpočinek po náročné sezoně. Pak nastane i jeho další rozhodování o pokračování aktivní kariéry. Fanoušci Dynama však pevně věří, že neústupný bek potvrdí své dosavadní odhodlání „odkroutit“ ještě jeden rok a bude opět pevným článkem českobudějovické obrany.