Na začátek druhé poloviny FORTUNA:LIGY sehrálo Dynamo proti Slovácku utkání, na které se nejen na jihu Čech bude vzpomínat ještě dlouho. Jihočeši v posledních minutách hry dokázali i v deseti hráčích otočit nepříznivý vývoj skóre a připsali si zlaté tři body.

Na pozápasovou tiskovou konferenci přišel trenér David Horejš s úsměvem na tváři. Podíval se na redaktora Deníku pana Ortmana a pronesl, že nic takového asi ani on na Střeleckém ostrově ještě nezažil. „Klukům jsem poděkoval za krásný večer. Průběh utkání nenasvědčoval tomu, že bychom mohli uspět."

První poločas se domácím příliš nepovedl. Jihomoravané šli do vedení, navíc neproměnili penaltu, kterou skvěle zlikvidoval Vojtěch Vorel. „Soupeř byl v první půli jasně lepší, nehráli jsme dobře. Připravovali jsme se na osobní souboje, ale většinu jsme prohrávali," hodnotil první polovinu zápasu.

Ještě víc se Dynamu přitížilo po druhé inkasované brance, v 69. minutě navíc dostal po konzultaci s VARem červenou kartu Jakub Hora. Jenže poté se začaly dít věci. Takřka husarský kousek nastartoval střídající Matěj Valenta, když usměrnil rohový kop Benjamina Čoliće do sítě.

„Beru jako bonbonek, že jsem se gólově prosadil. Je to něco neskutečného. Máme z toho všichni krásný zážitek," rozplýval se Valenta, pro kterého to byla první branka v letošní sezoně. Povedený duel ještě korunoval asistencí na vyrovnávací trefu.

V poslední desetiminutovce přišly chvíle Fortune Basseye. Dvakrát utekl obraně soupeř a postaral se tak o naprosto famózní zvrat ve skóre. „Závěr byl galapředstavením Fortuna. Chladnokrevné zakončení, dvě přesné trefy. Strašně moc si toho vážíme," dodal Horejš.

Za jeden z dalších faktorů vítězství považuje hlavní kouč střídající hráče. „Strašně tomu pomohli. Ať už Valenta, Tolno nebo Vais. Všem klukům patří obrovský kompliment za to, co na hřišti v deseti předvedli," doplnil spokojený Horejš.