Skvělý vstup do nové sezony prožívají starší dorostenci Dynama. Svěřenci trenéra Pavla Malury mají na kontě po pěti odehraných zápasech zápasech dvanáct bodů a patří jim průběžná třetí pozice. Naposledy zazářili v hlavním městě, kde otočili utkání proti Slavii Praha a vyhráli vysoko 5:3!

Zápas proti sešívaným odstartovali mladí Jihočeši dobře. Už ve čtvrté minutě vedli, ale domácí díky dvěma rychlým brankám otočili. „Nepovedl se nám úvod zápasu. Slavia byla v prvních třiceti minutách lepší, ale postupně jsme si začali vytvářet šance. Sice jsme prohrávali, jenže dokázali jsme se zvednout a ještě do konce poločasu vyrovnat," popisoval hlavní trenér starších dorostenců Pavel Malura.

Druhých čtyřicet pět minut zápasu už opanovali černobílí. „Myslím si, že jsme byli nebezpečnější a zároveň produktivnější. Na rozdíl od Slavie jsme dokázali proměnit penaltu a nakonec jsme vyhráli zaslouženě," hodnotil Malura.

Vítězně si v Praze počínal i mladší dorost, který vršovického soupeře porazil díky brance ze závěru zápasu. „V úvodu sezony se jim tolik nedařilo a byl to bezpochyby jejich nejlepší výkon na podzim. Troufnu si tvrdit, že zápas měli pod kontrolou a vyhráli zcela zaslouženě," chválil.

Starší dorost zažívá vskutku vydařený vstup do sezony. Kromě prohry na Spartě totiž ještě ani jednou neztratil body. „Z pěti zápasů jsme vybojovali dvanáct bodů, navíc jsme čtyřikrát hráli venku. Nechceme usnout na vavřínech, ale máme opravdu silný kolektiv a kvalitní mužstvo. Je třeba pracovat dál," upozornil budějovický kouč.

V dalších dnech mají dorostenci nabitý program. O víkendu je čeká zápas v Plzni, poté dohrávka s Mladou Boleslaví. „Nemyslím si, že to pro hráče bude extrémně náročné. Jsou zvyklí trénovat poctivě a často. Věřím, že to bez problémů zvládnou," dodal Pavel Malura.

Foto: Nikol Kuncová

Dosavadní výsledky staršího dorostu
1. kolo: Karviná - Dynamo 0:2 (Bízek, Hais)
2. kolo: Sparta - Dynamo 3:0
3. kolo: Dynamo - Olomouc 3:0 (Kousal, Vítovec, Němeček)
4. kolo: Slovácko - Dynamo 0:4 (Hais, Bečvář, Krch, Prášek)
8. kolo: Slavia - Dynamo 3:5 (Hais 2, Kousal 2, Bečvář)