Dal sice první gól českobudějovického Dynama v roce 2020, ale po takovém výsledku se mu úvodní přípravný duel se Žižkovem nehodnotil lehce. Za poslední roky, které na jihu Čech strávil, totiž neprohrál větším rozdílem. V sobotu musel na Složišti zkousnout prohru 1:7. „Prohrát s Viktorkou se může. Ale ne tímhle stylem a výsledkem. Chci se omluvit všem fanouškům i trenérům a chci jim slíbit, že to napravíme,“ soukal ze sebe po utkání zkušený domácí forvard. O čem ještě mluvil?

O své první brance, kterou v 75. minutě vstřelil z pokutového kopu…
Můj gól vůbec neřešme. To je absolutně nepodstatný. To, co jsme tady předvedli, to je strašná ostuda a stydím se, že na mě, na nás, na tenhle tým musel někdo koukat.

O příčinách tak vysoké porážky…
Je to asi přístupem. Nevím. Jsem naštvaný. Jsou tu emoce. Trenér je také po právu naštvaný. Asi si to pěkně sežereme, protože s něčím takovým nikdo nepočítal. Trénovali jsme ostře, ale to není výmluva, protože tohle se nesmí stát v žádné fázi sezony. A snad ani kariéry.

O průběhu duelu…
Těžko se mi mluví. Byli jsme všude pozdě. Oni samozřejmě na koni, jak jim to tam padalo. Ale běhat jsme mohli, napadat jsme mohli a dostupovat jsme taky mohli. Problém byl v tom, že jsme je nedostupovali a nezachytávali a je úplně jedno, že oni byli kvalitní. Tohle se nesmí stát. Trenér nám říkal, že každý hraje o své triko a dneska jsme mu ukázali, jak se to dělat nemá.

O možném podcenění soupeře, který hraje o soutěž níže…
Podcenění? Vůbec. Co bychom měli podcenit? Že hraje Viktorka druhou ligu? Minule jsme s nima v létě taky prohráli.

O ostudě, kterou si tým po dobrém podzimu v první lize udělal….
Je to ostuda a nesmí se to stávat. Asi jsme spadli na zadek. Na začátku přípravy, možná ve správnou chvíli. My ale nelítali někde nahoře. Na tréninkách jsme pokorní. Nikdo si na nic nehraje. Já nevím. Možná měli větší chuť? Jsem z toho sám nešťastnej. Trenérům se teď nemůžeme ani podívat do očí.

O nejbližší budoucnosti…
Čtyři roky tady něco budujeme. Nechci, aby někdo kvůli jednomu zápasu něco zahazoval, ale je to velký varovný vykřičník, který si určitě uvědomíme.