Na hřiště pražských Bohemians nastupoval ve druhém poločase, aby pomohl rozhýbat hru českobudějovického Dynama a podle pokynů trenéra Davida Horejše měl jeden gól dát a na další nahrát. „Ty pokyny jsou podobné vždycky, když jdete takhle střídat a chcete ve hře něco změnit,“ říká mladíček Pavel Šulc, který nařízení splnil na půl. V závěru zápasu nahrával na druhý gól Jihočechů, ale na bodový zisk to nakonec nestačilo.
Co ten zápas podle vás rozhodlo?
Hráči Bohemians asi víc chtěli. První poločas jsem na to koukal z tribuny. První gól byl takový trochu se štěstím. Určitě vývoj zápasu ovlivnil. I když nechci říkat, že my bychom nebojovali, na domácích byl vidět větší pohyb.

Velmi krátce po vašem nástupu na hřiště byl vyloučený Tomáš Sivok. Jak to ovlivní hráče?
Projeví se to. Šli jsme do druhé půle s tím, že to chceme zvrátit. Že se o to porveme, že snížíme a vyrovnáme. A hned nás rozhodčí vyloučí. Je to takový smutný. Člověk přijde a je mu z toho smutno. Co se týče herní stránky, tak třeba já konkrétně jsem se musel ze středu posunout na křídlo. Docela jsme hráli, drželi míč. Kdyby nepřišel gól na tři nula, mohli jsme s tím něco udělat.

V nastavení jste nahrával na druhý gól Dynama. Ale ten už přišel pozdě…
Bohužel to pozdě bylo. Mělo to přijít o něco dříve a třeba se se zápasem dalo ještě něco dělat. Bohemka by se o výsledek bála.

Nepřišlo vám, že je ve druhém poločase vedení 3:0 ukolébalo?
Určitě nic nevypouštěli, ale přišlo mi, že už do toho nešli s takovou vervou. Hráli jsme o deseti a oni raději nakopávali balony, než aby hráli a třeba v rozehrávce udělali chybu.

Byla to čtvrtá porážka v řadě. Jak to berete?
Řekli jsme si, že se k tomu už nebudeme nějak víc vracet. Ve středu přijede Olomouc a my jdeme vyhrát.

Pomůže vám, že jste alespoň dali dva góly po třech bezgólových zápasech?
Určitě ano. Druhou půlku jsme vyhráli 2:1. Góly jsme dali. Kdyby přišel ten druhý dřív, bylo by to možná veselejší, ale i tak se od toho můžeme odrazit k dalším zápasům.

Už začínáte najíždět na náročný program utkání po třech dnech. Projevuje se to nějak?
Důležitá je regenerace a tu máme dobře zajištěnou. Mě to i celkem vyhovuje. V ničem se nebabráme a jde se hned do zápasu. Pro starší hráče už to nemusí být úplně ono, ale já s tím nemám problém. V pondělí jsme si dali lehčí trénink, v úterý nás trenéři připraví na Olomouc a jede se dál.

Jak těžký soupeř přijede?
Ještě jsme je úplně nesledovali. To přijde asi až v úterý. Teď sice doma prohrála s Příbramí, ale ta měla asi dvě střely na branku a dala dva góly. Budou to chtít napravit.