Už sedmé kolo FORTUNA:LIGY čeká o víkendu Dynamo. Na jih Čech se po úřadujících šampionech z Viktorie Plzeň vypraví Mladá Boleslav, se kterou České Budějovice v minulé sezoně odehrály několik zajímavých zápasů. Další vzájemný souboj bude na programu v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově.

Statistiky


SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Mladá Boleslav
www.fkmb.cz
8. místo (8 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (5 bodů)
7:7
Skóre
8:10
Mic. Škoda (2)
Nejlepší střelci
Mil. Škoda (4)
Čolič (2)
Nejvíce asistencí
Matějovský (4)
Bohemians – Dynamo 1:2
Poslední ligový zápas
Boleslav – Hradec 1:2
PRRPV
Forma
RPPVP

Start daleko od ideálu

Vloni vybojovala Mladá Boleslav prémii jednoho milionu korun za vítězství ve skupině o umístění FORTUNA:LIGY, soudě podle startu a prvních šesti zápasů ale bude mít tým z města Škodovky co dělat, aby výkon i výsledek zopakoval. Po šesti zápasech svítí v tabulce u jména Boleslavi pět bodů za jednu výhru nad Pardubicemi a dvě remízy proti Jablonci a Zlínu. Nemastné výkony ze začátku ligy nejdou ruku v ruce s tím, jak hrál tým kolem Marka Matějovského a Milana Škody hrál vloni. S Dynamem sehrál celkem čtyři souboje, z nichž tři ovládl a jeden prohrál. Nejprve na Střeleckém ostrově padla Boleslav v listopadu loňského roku 1:2, na jaře vyhrála nejprve v základní části 2:0 a pak také v semifinále skupiny o umístění. První utkání 3:2, druhé těsně 1:0.

Vedení klubu z Mladé Boleslavi mělo v létě napilno. Sestava se musela rozloučit se svými stálými členy v čele s Brazilcem Ewertonem, který pláchl do Slavie, Ladislava Mužíka, který se stal volným hráčem, nebo fotbalisty, jenž byli do Lokotrans arény zapůjčeni z jiných celků ligy. Boleslav musela doplnit kádr a to se jí povedlo na jedničku. Novými tvářemi se v průběhu léta staly Antonín Vaníček z Bohemians, Patrik Žitný z Teplic, Radek Látal z Olomouce, Vojtěch Kubista z Jablonce nebo Ubong Ekpai, kterého do konce sezony poslala na hostování pražská Slavia.

Jak už bylo řečeno, s výsledky po prvních šesti zápasech nové sezony nemůže být v Boleslavi spokojený vůbec nikdo. Pět bodů za výhru a dvě remízy nejsou tím, co si všichni v klubu představovali. Výběr z města, ve kterém sídlí automobilka Škoda, v posledním zápase nestačila na domácím hřišti na Hradec Králové. Na první branku Vašulína sice ještě dokázal odpovědět nejlepší střelec týmu Michal Škoda, Smrž ale v 72. minutě celý duel rozsekl ve prospěch Votroků, kteří vyhráli 2:1.

Poslední vzájemné utkání (F:L, skupina o umístění) – 30.4.2022:
FK Mladá Boleslav – SK Dynamo ČB 1:0 (0:0)
Gól: 87. Douděra. ŽK: Čavoš, Valenta, Čoudek (všichni CEB). Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Kotalík.
Sestava Dynama: Šípoš – Čolić, Králik, Čoudek, Skovajsa – Čavoš (79. Hora), Valenta – Van Buren (56. Tolno), Hellebrand, Brandner (79. Hais) – Mic. Škoda (46. Mihálik).
Sestava Boleslavi: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Douděra (89. Skalák), Mašek (60. Hlavatý), Matějovský, Dancák, Pech – Ewerton, Ladra (90+1. Smrž).

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Mladou Boleslaví bude na programu v sobotu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.