První přípravný zápas na rakouském soustředění zastihl fotbalisty Dynama ve velmi dobrém rozpoložení. Jihočeši přehráli devátý celek rakouské Bundesligy a po zásluze vyhráli nad SKN St. Pölten 3:0. Ústřední postavou zápasu se ukázal mladíček Pavel Šulc, který vstřelil dva góly svého týmu.

Pavel Šulc se po povedené jarní části loňské sezony vrátil z Dynama zpět do mateřské Plzně, kde také zahájil přípravu na novou sezonu. Do kádru českého vicemistra se ale ve svých devatenácti letech ještě neprosadil a uvítal, když se mohl vrátit hostovat zpět do Českých Budějovic. „Plzeň mi dala možnost jít na hostování, já to uvítal a nyní jsem rád, že mohu být tady," hlásil usměvavý reprezentant po svém prvním zápase po návratu do Dynama.

Obnovená premiéra to byla vskutku vydařená. Pavel Šulc se totiž pod výhru nad rakouským St. Pöltenem podílel dvěma góly. „Ty moje góly byly oba velmi podobné. Po akci z levé strany to brankář dvakrát vyrazil před sebe a já míč v obou případech jen uklidil do brány," popisoval slastné okamžiky.

Přestože Dynamo vyhrálo 3:0, neoznačil utkání za jednoduché. „Soupeř měl obrovskou kvalitu. V úvodu nás hodně presovali a pak se zase zatáhli a my jsme se tam těžko dostávali. Od trenéra jsme měli ale úkol hrát po stranách, což nakonec rozhodlo. Oba moje góly a také gól Ekiho padl od lajny, takže spokojenost," hodnotil Pavel Šulc.

Spokojený mohl být také trenér Dynama David Horejš. „Jsme spokojeni s výkonem a samozřejmě i s výsledkem. První poločas byl z naší strany velmi povedený. Začali jsme aktivně a v naší hře byly pasáže, které snesou již hodně přísné měřítko. Dali jsme gól a měli jsme tam i další velké šance a trochu mě tak mrzí, že jsme nedali více gólů. V těch situacích bychom si měli počínat už lépe a šance bychom měli proměňovat. Jsem rád, že se do hry postupně dostali všichni hráči a že jsme i po přestávce hráli velmi dobře a že jsme přidali další góly. Vyhráli jsme tedy 3:0 a jsme spokojeni," hodnotil utkání.

Kouč Dynama ocenil přínos všech nových hráčů a ohodnotil hru dvou nováčků, kteří se do tréninku s týmem zapojili až na začátku tohoto týdne. „V pondělí se k nám připojili Lukáš Skovajsa a Pavel Šulc. Lukáš je typický levonohý hráč do kraje a v tom našem způsobu hry bude velmi důležitý. Podal velmi dobrý výkon a věřím, že bude přínosem. O Pavlovi se nemá cenu ani bavit. My jsme ho moc chtěli, protože jsme věděli, co je to za hráče. Dnes dal dokonce dvě branky, takže ta čísla má výborná a jsem za něj moc rád," řekl David Horejš.