V domácím utkání proti Ústí se hry kvůli zranění odstupoval, v Jablonci naopak na hřišti nahrazoval Zdeňka Ondráška. „Měli jsme ty samé úkoly. Podržet vepředu balon a zaměstnávat co nejvíce jejich obránce. To se ale moc nedařilo,“ řekl po zápase Tomáš Stráský. Top foto: www.fkjablonec.cz

Z utkání proti Ústí odstoupil a zranění vypadalo hrozivě. Trávník opouštěl s krví v obličeji. „Ono to možná ošklivě vypadalo, ale nebylo to nic hrozného. Šlo jen o tržnou ránu v obočí, kterou spravilo šest stehů,“ uvedl čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Stráský.

„První dva dny jsem netrénoval, protože jsem měl zalité oko. Ale pak už to bylo dobré, i když jsem celý týden nechodil do hlaviček,“ vrátil se ještě k minulému zápasu. V Jablonci od začátku v ofenzivě Dynama začal jen Zdeněk Ondrášek. Po čtvrthodině jej ale nahradil právě Stráský.

Po souboji s protihráčem Ondrášek upadl tak nešťastně, že si pohmoždil ruku. „Měli jsme stejné úkoly. Byla to totiž výměna hráč za hráče, útočník za útočníka. Měl jsem vepředu podržet balon a co nejvíce zaměstnávat jejich obránce. Bohužel se mi to moc nedařilo,“ hodnotil Tomáš Stráský.

„Obránci Jablonce hru dobře roztahovali a v tom jejich napadání pro mě bylo těžké. Jakmile jsem se snažil atakovat jednoho z nich, balon už putoval na druhou stranu hřiště,“ popisoval svůj chvílemi naprosto marný boj proti přesile Jabloneckých.

Jihočechům utkání vůbec nevyšlo a tak jen těžko šlo hledat nějaká pozitiva. „Hráli jsme hrozně naivně. Začátek byl ještě dobrý, ale po prvním inkasovaném gólu se to zlomilo. Přestali jsme běhat, bojovat a byli všude pozdě. Nechali jsme je prostě hrát, z čehož pramenilo, že nám David Lafata dal v prvním poločase tři góly.“

Za stavu 3:0 pro soupeře tak fotbalisté Dynama před druhým poločasem neměli moc dobré vyhlídky. „Říkali jsme si, že musíme zabrat. Takhle se fotbal nehraje a už vůbec ne o záchranu. My jsme se s nimi nemohli měřit fotbalově, ale o to víc jsme museli bojovat. Bohužel jsme ale odehráli hrozný zápas,“ hlesl Tomáš Stráský.

„Nyní před sebou máme důležitý zápas s Příbramí, který musíme zvládnout. Když se nám to podaří, dalo by se říct, že tento zápas nemusí tolik znamenat či nás tolik trápit. Ale dostat pět gólů hlavně po tak předvedené hře, to nemělo s bojem o záchranu nic společného,“ nešetřil kritikou Stráský.

David Horejš: Každá prohra bolí, navíc když dostanete pět gólů..

Zkušený stoper se do sestavy Dynama vrátil po třízápasové odmlce. David Horejš ale neprožil v Jablonci vůbec radostné chvíle. „Každá prohra bolí, navíc když dostanete pět gólů,“ vystihl své pocity kapitán Českých Budějovic.

„Je to strašná rána. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany. Začátek se nám i povedl. Ale pak Jablonec udělal dvě akce a dal dva góly. Z prvního jejich útoku jsme dostali první gól, z druhého útoku druhý gól. To se pak těžko hraje,“ nastínil David Horejš jednoduché počty.

Tři góly v první půli Jihočechům vstřelil David Lafata. „My jsme se na něj v týdnu připravovali a stejně nám dal tři branky. Měli jsme ho hlídat osobně, ale to se nepovedlo.“

David Horejš v Jablonci nastoupil po třech zápasech jen na lavičce náhradníků. „Trenér mi v týdnu říkal, že bych se na hřiště mohl vrátit. Potvrdil mi to v den zápasu na přípravě. Já jsem se těšil, ale dopadlo to špatně. Jablonec nás přehrál ve všech činnostech,“ hlesl David Horejš.

Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci uvedl, že nechal záměrně stát Romana Lengyela. Jak on, tak i jeho kolega ze stoperské dvojice Michael Žižka totiž mají na kontě tři žluté karty. „Aniž bychom podcenili zápas v Jablonci, nechtěl jsem tak riskovat, že by nám proti Příbrami chyběli třeba oba stopeři. Proto místo Lengyela hrál Horejš,“ vysvětloval trenér Dynama.

„My se teď musíme oklepat a zmobilizovat síly. Už jsem zažil zápasy, kdy jsme prohráli 5:0 na Kladně a pak doma porazili 3:0 Ostravu. Musíme jet dál, čeká nás doma Příbram,“ vyhlíží k důležitému zápasu David Horejš.