Od konce posledního ligového kola uplynulo už několik týdnů a starší dorost Dynama se již pilně připravuje na nový ročník. Za sebou má i tři přípravná utkání a zná i celé rozlosování nadcházející sezony. Průběh přípravy detailně rozebral hlavní trenér Pavol Švantner.

Starší dorost má za sebou dva týdny přípravy. Kádr se po odchodu „dorazového“ ročníku značně změnil a hlavní trenér Pavol Švantner přivítal v týmu hned několik nových tváří. K A-týmu se na začátku přípravy připojila čtveřice hráčů z devatenáctky, převážný zbytek přešel do juniorky. „Potěšilo nás, že čtyři hráči dostali příležitosti v dospělém týmu. Je to pro ně dobrá zkušenost,“ chválil Švantner.

Paradoxně první přípravné utkání sehrála devatenáctka s pražskou Spartou, se kterou začne na domácí půdě i ligovou sezonu. „Utkání jistě splnilo účel. Sice nedopadlo výsledkově dobře, ale dokázali jsme se dostat do vedení. Zároveň jsme měli možnost vyzkoušet si všechny hráče a zejména pro nově příchozí to byla těžká zatěžkávací zkouška,“ hovořil o prvním přátelském duelu v jihočeské Třeboni lodivod týmu.

V sobotu prověřil při dvou utkáních starší dorost stejně starý výběr Jihlavy a oba týmy si ze vzájemných zápasů odnesly jednu výhru. Nadcházející sobotu čeká černobílé turnaj v Příbrami, kde by se měli střetnout s domácím mančaftem a týmem Slovanu Liberec. Generálku na sezonu obstará duel s divizním Jankovem.

Novinkou v nadcházející sezoně je zavedení kategorie U18. „Po několika letech se obnovuje soutěž do osmnácti let. Momentálně se připravují oba týmy dohromady a postupem času budeme muset hráče rozdělit. Každopádně budou týmy propojené,“ vysvětlil na závěr Švantner.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY NA SEZONU 2017/18:
13. července: SK Dynamo ČB U19 – AC Sparta Praha U19 (Třeboň) 1:4 (Pařízek)
15. července: SK Dynamo ČB U19 – Jihlava U19: 1. zápas 3:1 (Lindák 2, Kalousek), 2. zápas 0:2
22. července: turnaj Příbram
29. července: SK Dynamo ČB U19 – Jankov (generálka na ligovou část)

Úspěšná generálka, Dynamo si poradilo s Benešovem (15.7.2017)

Bez větších komplikací zvládli českobudějovičtí fotbalisté generálku. Na Složišti porazili třetiligový Benešov 2:0, když se brankově prosadili Jakub Pešek a Elvis Mashike, oba v prvním poločase. Jihočeši měli i další šance, občas zahrozili i Středočeši, ale další gól už nepadl. Tým trenéra Horejše už za týden čeká první soutěžní duel v poháru proti Velvarům.