Dnes dopoledne se na Střeleckém ostrově uskutečnila tisková konference před druhou polovinou prvoligové soutěže. Za SK Dynamo byli přítomni a na dotazy odpovídali mluvčí klubu Jiří Glowacz, předseda představenstva akciové společnosti Radomil Procházka, trenér A-týmu Robert Žák, výkonný ředitel Zdeněk Kořínek a předseda správní rady akciové společnosti Jihočeský fotbal Miroslav Dvořák. Na programu bylo hodnocení dosavadního průběhu sezóny, seznámení s jarními cíli a se změnami v kádru. Řeč byla i o dostavbě stadionu na Střeleckém ostrově i tréninkového centra mládeže na Složišti.
"Do tohoto ročníku jsme vstupovali s ambicemi na klidný střed tabulky, ani ve snu nás nenapadlo, že budeme mít po podzimu pouhých 11 bodů," začal nelichotivé hodnocení Radomil Procházka, který přiznal, že kdyby nebylo v lize odpočtů za korupční aféru, Dynamo by už nyní bylo více než jednou nohou v druhé lize. "Hlavní příčinou této situace je uspokojení hráčů i realizačního týmu. Nepřipouštěli jsme si, že takto silný kádr může mít větší problémy. Přišly porážky a hráči si přestali věřit. Proto jsme kádr přes zimu okysličili," přešel Procházka plynule do zimní přípravy. Následně vyjádřil jménem akcionářů důvěru trenéru Robertu Žákovi: "Každý trenér někdy začínal a Robertovi věříme, že tým z krize vyvede."

Při pohledu do očí realitě došlo k přehodnocení sportovních cílů pro tuto sezónu. "Na střed tabulky neztrácíme zase tak mnoho, ale cíl jsme přehodnotili. Nyní chceme udržet pro České Budějovice první ligu. Los prvních třech kol je velice těžký, ale doplněnému mužstvu věříme," vyjádřil optimistické přesvědčení Procházka. Ten připomněl i nelichotivé postavení staršího dorostu a slíbil vynaložení veškerých sil, aby i nejvyšší mládežnická soutěž zůstala na jihu Čech zachována. "Starostí máme víc než dost, ale nebojíme se," uzavřel Radomil Procházka své úvodní vystoupení.

Poté se slova ujal Miroslav Dvořák a označil letošní rok za "Rok útoku na náklady". Ty byly podle jeho slov v loňské sezóně neúměrně vysoké a výkonný ředitel Zdeněk Kořínek dostal úkol rozpočet snížit. "O patnáct milionů," upřesnil Dvořák. To je přibližně částka, o kterou byl údajně překročen plánovaný rozpočet na minulý rok. Cílovou metou by tak znovu mělo být 45 milionů.

Dvořák pohovořil i o potřebě dále rozvíjet projekt Jihočeský fotbal, jeho slova se shodují s plány, které jsme nedávno na našem webu nastínili v článku o tréninkovém centru mládeže. "Jedním z cílů projektu je to, aby pro všechny jihočeské dětičky bylo ctí hrát za Dynamo, což ne vždy tak bylo," řekl Miroslav Dvořák.

V části věnované kádru došlo okamžitě na dlouhou debatu na téma David Lafata. Rozhodnutí vedení klubu je takové, že David Lafata nebude nastupovat za A-tým ani za třetiligovou rezervu a bude pokračovat v tréninkovém procesu, který mu zaručuje platná smlouva. Radomil Procházka také oznámil, že v SK Dynamo nebude nikdy působit žádný fotbalista zastupovaný manažerem Chovancem. "Momentálně nikdo takový u nás není," doplnil.

Dále se k otázce prvoligového kádru vyjadřoval trenér Robert Žák, jenž je s posílením týmu spokojen. "Chtěl jsem jednoho hráče do každé záložní řady, což mi bylo splněno v podobě příchodů Obermajera, Krajčíka a Vyskočila. S doplněním jsem spokojen, starosti mám jen s třízápasovým trestem Kuliče," oznámil kouč. Nevyhnul se ani otázce nepřesvědčivých výsledků v zimní přípravě, které odůvodnil zkoušením mladých hráčů i různých herních variant. V útočné fázi pochválil konkrétně Vyskočila a Grubera, kteří jsou příslibem do budoucna. Stejně tak se trenér zmínil o výkonech mladých odchovanců, už nyní naznačili, že se na ně dá spolehnout. Ideální jedenáctku odmítl Žák prozradit, potvrdil pouze Filipka v pozici jedničky mezi tyčemi. Brankářkou dvojici pak označil za nejkvalitněji obsazené místo v týmu.

Na konci tiskové konference byli přítomní seznámeni s termíny dokončení další fáze dostavby stadionu. Jižní tribuna má být zastřešena ještě do konce února, pokud vše nezkomplikuje počasí. Střecha nad východní tribunou pak bude údajně hotova do 10. dubna tohoto roku. Pozemní stavby se pak zavázaly dokončit veškeré úpravy do 21. června 2005. Zastřešení tribuny považuje Radomil Procházka ze klíčovou záležitost: "Pokud nepřijde na zápas alespoň 3 tisíce platících diváků, potom na uspořádání každého utkání doplácejí akcionáři. A lidé nechodili, protože nebyla střecha a já se jim vůbec nedivím. Doufám, že nyní cestu na Střelecký ostrov naleznou."