Nejen jeho zkušenosti se budou v jarních bojích o nejvyšší příčky českobudějovickým fotbalistům hodit. Peter Grajciar stále dokazuje svůj fotbalový um a naplno se o tom přesvědčil i bývalý klub slovenského záložníka. V posledním přípravném utkání Grajciar zařídil utěšenou ránou remízu s Příbramí.

Brankou na 1:1 jste zařídil remízu v přípravném utkání s Příbramí. Jak se celá gólová akce seběhla?
Po našem rychlém brejku jsem podržel míč, David Ledecký si pěkně naběhl na střed hřiště, já si zaběhl pod něj a chtěl jsem střílet. Povedlo se mi vypálit po zemi k tyči a rána zapadla přesně do dolního rohu. Viděl jsem, jak míč letí přesně k tyči. A trošku k mému překvapení na střelu nedosáhl brankář Kočí, který má dva metry čtyřicet (usmívá se).

Bylo pro vás utkání specifické tím, že se hrálo proti Příbrami, tedy vašemu bývalému klubu?
Ani ne. V Příbrami jsem sice zažil pěkný rok a mám zde plno kamarádů. Prakticky s každým jsem si podal ruku nebo prohodil pár slov. Ale teď hraji za Dynamo a snažíme se vyhrát každý zápas.

#21 Peter Grajciar

Poslední dva zápasy jste odehráli proti Vyšehradu a Příbrami. Rozdíl mezi soupeři byl patrný, že?
Každopádně. První a třetí liga je přeci jen rozdíl. Vyšehrad zalezl a spoléhal na to, že jim útočník podrží míč, nikam se nehnali. Příbram chtěla hrát fotbal a ukázala kvalitu. O tom první liga je, že na všechno máte méně času, balon musí jít rychle od nohy.

Jaké máte pocity z dosavadní přípravy?
Je to klasická česká zimní příprava. Běhá se, jsme v posilovně, ale na druhou stranu máme hodně tréninků s míčem, což je fajn. Už to není jako před třiceti lety, kdy vám dali na záda vestu, a běhaly se tisíce kilometrů. Máme výborné zázemí i regeneraci.

Blíží se soustředění v teple v Chorvatsku. Těšíte se?
Určitě se všichni moc těšíme. Přeci jen příprava na druhou ligu je dlouhá, začíná se až v úvodu března. Změníme prostředí, klima a prověří nás velice těžcí soupeři. Bude to velice prospěšné.

Věříte, že se Dynamu povede dotáhnout probíhající sezonu k úspěšnému konci?
Myslím, že jsme na velice dobré cestě. Máme vhodně seskládaný tým a po první polovině jsme na tom nejlépe ze všech týmů. Jaro bude těžké, ale jsem přesvědčen, že postup je v našich silách.