Hodně zajímavé jméno přichází v podobě Filipa Haška (*20. 3. 1997). Nejmladší syn bývalého reprezentanta a současného kouče Bohemians Martina Haška ve svých dvaceti letech patří k mládežnickým reprezentantům. V mateřské Spartě prošel mládežnické kategorie a pak zamířil pod křídla svého otce do druholigové Vlašimi. Ve středočeském klubu se pod horou Blaník vypracoval v klíčového muže vlašimské sestavy. V minulé sezoně odehrál 28 zápasů, ve kterých vstřelil pět branek a na tři přihrál. I díky němu zažil Sellier&Bellot nejlepší ročník v historii. Sezona následující, tedy ta aktuální, už tak bohatá nebyla. Hašek odehrál jedenáct duelů, prosadil se jen proti Hradci Králové a poslední čtyři utkání vynechal kvůli zranění. „Formu jsem neměl takovou, jakou jsem si představoval,“ tvrdí skromně dvacetiletý středopolař.
Nyní se pokračovatel slavného fotbalového rodu přesunul na jih Čech, kde před ním stojí velká očekávání. „Je to velmi kvalitní hráč,“ nadějně se rozzářil českobudějovický trenér David Horejš, který si od Haška hodně slibuje. „Ve Vlašimi jsme hráli systémem 4-4-2, kde jsem působil jako klasický středový záložník. Tady mi trenér Horejš avizoval, že se mnou počítá na podhrot v systému 4-2-3-1. Ani ta pozice mi není cizí, hrával jsem ji ve sparťanském dorostu,“ ujišťuje Filip Hašek, který se v kabině potkal s bývalými sparťany Jakubem Peškem, Patrikem Čavošem, Janem Vondrou či Jiřím Kladrubským.
Mládežnický reprezentant podepsal na jihu Čech půlroční hostování a má jasný cíl – zabojovat s novými spoluhráči o postup. „Na začátku prosince se mému tátovi ozval pan Vozábal s panem Horejšem, že by byla možnost jít do Budějovic. Co se týče druhé ligy, tak to pro mě byla jasná volba. Eventuálně se řešila i nabídka z první ligy, ta však padla. Takže pak už to bylo jednoduché rozhodování,“ popisuje Hašek nejmladší průběh vyjednávání před přesunem pod Černou věž.
Poslední půlrok nemá pozice levého obránce v sestavě Dynama trvalé obsazení. Po odchodu Jiřího Fundy se zde vystřídali Jiří Kladrubský, Lukáš Pouček a Matěj Helešic. Posledního jmenovaného si po podzimu stáhl Baník Ostrava, a tak Jihočeši museli hledat náhradu. Řešením by mělo být angažování Jana Vondry (* 13. 9. 1995). Levonohý obránce začal svoji kariéru v pražské Spartě, odkud zamířil na seriál druholigových hostování. Nejprve už v osmnácti letech Pardubice, pak Žižkov, následně Vlašim a nakonec Karviná, kde si vyzkoušel nejvyšší soutěž. Minulou sezonu ale kvůli zranění kolene nedohrál. V probíhajícím ročníku Vondra nastupoval v prvoligovém dresu Karviné jen sporadicky, i proto se rozhodl pro změnu.
Kmenový hráč Sparty by se rád usadil, netouží jenom putovat po hostováních. „Už jsem prošel poměrně dost klubů, takže o to byly začátky jednodušší. Nicméně už jsem si říkal, že by bylo dobré se někde usadit déle. Doufám, že se mi to povede v Budějovicích,“ věří dvaadvacetiletý bek. Na svůj věk už poměrně ostřílený fotbalista však drobnou nervozitu před svým prvním příchodem do šatny cítil. „Nervozita je vždy. V kabině znám plno kluků z předchozích působišť, takže to bylo snazší. Měl jsem od kluků samé dobré reference, i proto jsem se moc těšil. Snad bude všechno klapat a potáhneme za jeden provaz,“ plánuje si držitel sedmi ligových startů.
Také u Vondry spadá jeho působení v Dynamu zatím do formy hostování. Usměvavý obránce však má ve smlouvě klauzuli na případnou opci. „To je mým cílem. Chtěl bych se v klubu chytit a vydržet tady déle. Do ligy už jsem nakoukl v Karviné, nyní bych si chtěl zahrát nejvyšší soutěž v Budějovicích. Čeká nás plno práce a všichni máme stejný cíl,“ uzavírá Jan Vondra.