Do konce podzimu zbývá šest kol a Dynamo má v cestě samé silné soupeře. Jak však tvrdí trenér černobílých David Horejš, ve Fortuna národní lize není slabých soupeřů. "Chceme se soustředit především na vlastní výkony," říká čtyřicetiletý kouč Dynama. Už v neděli hrají Českobudějovičtí ve Znojmě, tým by měl být kompletní.

Reprezentační přestávka se chýlí ke konci a ligový kolotoč se znovu roztočí. Jak váš tým absolvoval dvoutýdenní pauzu?
Po nedělním utkání s Vítkovicemi šli někteří kluci druhý den za juniorku, aby také měli zápasové vytížení. Pak jsme celý týden trénovali, někdy i dvoufázově. Vrcholem bylo páteční přípravné utkání v Linci, díky kterému jsme si udrželi zápasový rytmus. Víkend dostali kluci volný, od pondělí se připravujeme na Znojmo i další utkání do konce podzimu.

Splnilo tedy utkání v Rakousku svůj účel?
Určitě. Byli jsme spokojeni, protože jsme odehráli kvalitní utkání s kvalitním soupeřem. Navíc se hrálo na těžkém terénu, část zápasu vydatně pršelo. Chtěli jsme dát prostor i hráčům, kteří zatím tolik nehráli. Kdyby přišly zranění nebo karty, tak abychom byli sehraní. Kluci měli dobrý přístup, předvedli povedený výkon. Druholigový rakouský Blau Weiss je rozhodně silný soupeř. Proto nás těší i výsledek 1:0.

Při první reprezentační přestávce jste přípravné utkání nehráli a následně přišla jediná dosavadní porážka v Příbrami. I proto jste reagovali, aby se něco podobného neopakovalo?
To ne. Při první pauze nám odjeli kluci na mládežnické reprezentační srazy a měli jsme řadu lehce zraněných hráčů. Potřebovali jsme šrámy doléčit, těžko bychom sestavu dávali dohromady. Nicméně jsem přesvědčen, že jsme na zápas v Příbrami byli dobře připraveni. Utkání jsme si prohráli sami. Jednalo se o náš nejhorší výkon venku a kvůli velké pasivitě ve druhé půli jsme prohráli.

Jaká je aktuální situace ohledně vašeho mužstva? Už je kompletní?
Trénujeme kompletní. V úterý se vrátili kluci z reprezentací. Doléčili jsme i různé šrámy. Například Ivo Táborský či Roman Wermke kvůli tomu nehráli přípravný zápas. Věřím, že budou všichni hráči zdraví a na Znojmo budeme připraveni v nejsilnější možné sestavě.

Znamená to tedy, že připraven bude už i Matěj Helešic?
Matěj začal trénovat, ale má za sebou dlouhý výpadek. Snaží se manko dohánět na každém tréninku, ale jestli bude k utkání připraven, to se uvidí až v průběhu týdne.

Nedělní utkání ve Znojmě bude náročné. Soupeři se daří a drží se ve špičce Fortuna národní ligy.
V této soutěži je opravdu každý zápas těžký. Dokázali jsme vyhrát v Sokolově, který hned na to bral tři body ve Varnsdorfu. Nyní nás čeká Znojmo, které doma porazilo Opavu a v poháru trápilo Spartu. My se budeme snažit prezentovat dobrou hrou a jedeme pro body. Ale víme, že abychom si opravdu nějaké body odvezli, tak budeme muset předvést kvalitní výkon.

Do konce podzimu vás čeká šest těžkých duelů. Nastává období, které ukáže, jak na tom tým doopravdy je?
Máme před sebou těžká utkání, protože se soutěž nějakým směrem rozběhla. Před sezonou všichni pasovali jako největší favority Opavu, Hradec a Vlašim. A se dvěma z těchto týmů jsme v prvních čtyřech kolech hráli. Zvládli jsme to a nyní nás čekají opět kvalitní soupeři, kterým se daří a jsou v horní polovině tabulky. My se snažíme soustředit především na sebe, abychom předváděli podobné výkony jako v posledních zápasech. A bodovat chceme vždy, to je jasné.

Po utkání ve Znojmě se na Střeleckém ostrově odehraje šlágr s Opavou. Věříte, že by na přímý souboj o první místo mohli přijít diváci ve větším počtu?
Moc bychom si to přáli. Klukům by moc pomohlo, kdyby je hnali diváci a byli pomyslným dvanáctým hráčem. Fanoušci, kteří přišli na zápas s Vítkovicemi, určitě nelitovali. Byla to ideální pozvánka na další zápasy, sezona se zatím vyvíjí nadějně.