Dynamo už v sobotu ráno opustí Turecko, kde od půlky ledna trávilo druhou část zimní přípravy. Tréninky sice narušilo sněžení, ani počasí ale náladu Jihočechům nezkazilo. Ba naopak, ze tří zápasů na Blízkém východě vyhrály České Budějovice hned dva a parádně se naladily na úvodní zápas jara proti Spartě, který je na programu příští sobotu.

První utkání v Turecku s polskou Craiovou podle představ nevyšlo, další dvě, s Rusy a Srby, už jste ale dokázali vyhrát. Jak moc jste s přátelskými zápasy spokojení? Výsledkově i herně.
První zápas z naší strany nebyl úplně ideální. Ale řekli jsme si to i u videa a ukázali si věci, na kterých jsme pak postupně pracovali na tréninku. V dalších zápasech jsme se na to soustředili, takže se to zlepšilo. Hlavně druhý zápas s Rusy byl z naší strany velmi dobrý.

Martin Králik

Do generálky proti Kolubaře nastoupila kombinovaná sestava, vy jste ale dokázali zápas přesvědčivým způsobem vyhrát. Těší vás i fakt, že jste se sám trefil?
Určitě, tohle vždy potěší. Samozřejmě i vítězství, které nám dodalo sebevědomí do ligy.

Ligová sezona se opět rozjede už příští týden, kdy na Střelecký ostrov přijede Sparta. To už asi bude trochu jiná liga, že?
To je jasné. Zápasy se Spartou jsou vždy úplně jiné. Budeme se muset namotivovat, připravit a věřím, že to zvládneme tak, abychom byli spokojení.

Jaká spokojenost panuje po soustředění v Beleku? Nutno říct, že počasí vám v průběhu týdne příliš nepřálo.
Doufali jsme, že pojedeme do teplejšího počasí, ale bohužel. Bylo příjemné až poslední dva nebo tři dny, takže z tohoto hlediska to zase tak OK nebylo. Ale to neovlivníme.

Minimálně hotel a tréninkové podmínky ale účel soustředění splnit mohly, ne?
Co se týká hotelu a podmínek, bylo to v pohodě. Soustředění jsou i od toho, abychom byli spolu a ještě víc se sblížili. V těchto věcech to určitě účel splnilo.

Do přípravy Dynama a na soustředění do Turecka se dostali také noví mladíci. Jak jejich úvod v áčku Českých Budějovic hodnotíte? Mají podle vás předpoklady zařadit se mezi stále členy kádru?
Určitě. Kdyby potřebnou kvalitu neměli, tak by tu s námi nebyli. Ukázali to i v zápasech. Samozřejmě ještě jsou věci, na kterých musí pracovat, to je jasné. Ale základ mají a je na nich, jak se s tím popasují.