Stihl zatím odehrát jen dva přípravné zápasy, ale v obou ukázal, že by měl být velkou posilou. Středopolař Jiří Kulhánek přišel na jih Čech ze Sparty a s budějovickým celkem už absolvoval soustředění ve Frymburku. Na hřišti proti Amstettenu působil velice jistým dojmem, jakákoliv únava na něm nebyla znát.
Jiří Kulhánek

Jak se zrodil váš přesun do Českých Budějovic?
Nejprve jsem se bavil s Martinem Vozábalem a trenérem Davidem Horejšem, ale zároveň jsem měl i jiné nabídky. Převážil u mě zájem ze strany Dynama, protože jsem tady cítil největší šanci hrát a zlepšovat se. Jsem rád, že to mohu být a doufám, že to bude prospěšné pro obě strany.

Přihlédl jste při rozhodování k tomu, že v týmu je několik sparťanských odchovanců?
Žádnou hlavní roli to při rozhodování nehrálo, ale pochopitelně je příjemnější, když jdete do prostředí, kde se s většinou hráčů znáte.

K týmu jste se připojil před odjezdem na soustředění do Frymburku?
Dorazil jsem v pátek ještě před tím, než jsme odjížděli. Potrénoval jsem s týmem a v pondělí jsme vyrazili na Lipno. Máme v kabině dobrou partu, těším se na to.

Co jste říkal předposlednímu přípravnému utkání proti rakouskému Amstettenu?
Absolvovali jsme týdenní soustředění, ale nemyslím si, že bychom nějak odpadli. Určitě se ale na nás podepsal týden, kdy jsme poctivě a tvrdě pracovali. Nebylo to tak svěží, jak by asi mělo.

Debut v dresu Dynama jste si odbyl proti Slavii, kterou jste porazili 2:0. Nic lepšího jste si při premiérovém utkání asi nemohl přát.
Rozhodně je pěkné porazit Slavii, ale nijak bych to nepřeceňoval. Pořád se jedná o přípravu a důležitější utkání přijde v lize.

Jakožto sparťan jste musel mít dvojnásobnou radost, ne?
Samozřejmě, ale jak už jsem říkal, nechtěl bych to přeceňovat a musíme jít dál.

Foto: Jan Škrle