Po dlouhé době se v základní jedenáctce objevil útočník Michal Škoda. O šanci od úvodních minut si řekl gólem proti Baníku Ostrava a dobrými výkony na tréninku. V zápase rozhodně nezklamal, své počínání korunoval asistencí na úvodní branku Fortune Basseyho.

I další vzájemné utkání proti Olomouci spělo k remíze. Dynamu se však v závěru zápasu podařilo vstřelit vítěznou branku, která rozhodla o třech bodech. „Bylo to celkem vyrovnané utkání, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Zápas byl fyzicky náročný, museli jsme jít často do soubojů. Jsme rádi, že jsme vyhráli," hodnotil Michal Škoda.

Trenér Horejš se rozhodl nasadit do zápasu dva hrotové útočníky, čímž dokázal rozhodit olomouckou přípravu na utkání. „Do sestavy mi pomohl gól, který jsem dal v Ostravě. Těší mě důvěra od trenérů. Snažil jsem se být aktivní a užitečný pro tým," vážil si třiatřicetiletý útočník.

Útočná dvojice se postarala o úvodní branku zápasu, kterou vstřelil ve 38. minutě Bassey. „Forty byl v souboji se dvěma hráči a balon se odrazil ke mně. Naznačil jsem střelu, posunul jsem mu to a zakončení udělal skvěle."

Jihočechům se tak podařilo vrátit Hanákům vyřazení z pohárového MOL Cupu. „Mrzí nás, že jsme v poháru nepostoupili. Měli jsme na to, abychom je dokázali vyřadit. Alespoň jsme je porazili v lize," řekl Škoda, který do osmifinále také zasáhl a proměnil penaltu.

Naposledy se v letošním kalendářním roce představí fotbalisté Dynama v Liberci. Hrát se bude v neděli od 15 hodin. „Chceme poslední zápas v roce vyhrát. Venku se nám příliš nedaří, ale jednou to musí skončit. Věříme, že to přijde teď," dodal.