Prožívá nejsmolnější sezonu v kariéře. Prakticky celý ročník strávil na marodce, naskočil jenom do osmi zápasů a odehrál 218 minut. Útočník Dynama David Ledecký se znovu vrací do tréninkového procesu po zdravotních potížích, které mu výrazně zkomplikovaly celou letošní sezonu.

Po dlouhé pauze bez tréninku se David Ledecký vrátil a začal se připravovat s mužstvem. „Na trénincích jsem se cítil dobře, ale fyzicky to samozřejmě ještě není ono. Jsem rád, že mohu znovu trénovat. Důležité je, že noha drží a doufám, že už to bude dobré," říká sedmadvacetiletý fotbalista.

Naposledy se v lize představil na konci února, kdy střídal po šestnácti minutách hry. „Po první pauze, kterou jsem měl, jsem se vrátil do základní sestavy v Liberci, kde jsem odehrál prakticky celé utkání. V dalším zápase s Opavou jsem dobíhal k brankáři, znovu mě píchlo ve svalu a zase jsem se vrátil na marodku," popisuje své poslední odehrané zápasy.

Celou kariéru se mu zranění vyhýbala. Ze hry ho na delší dobu vyřadilo až před začátkem letošní sezony. „V celé kariéře jsem nikdy nebyl zraněný déle než jeden týden. O to víc mě to mrzí, že mi sval překazí skoro celý rok," smutní.

Do konce FORTUNA:LIGY zbývají čtyři kola a Ledecký by si moc přál, aby se v nich ještě ukázal. „S velkou pravděpodobností bude končit Jiří Kladrubský, takže bych byl moc rád, kdybych si s ním ještě jednou mohl zahrát. Alespoň chvilku. Snad se stihnu dát do kupy," přeje si. Společně s Kladrubským tvořili v postupové sezoně 2018/19 opravdu údernou dvojici a Ledecký navíc vyhrál korunu pro krále střelců Fortuna Národní Ligy.

Kdo další je na marodce?

V Příbrami postrádal hlavní trenér černobílých také Karola Mészárose a Lukáše Skovajsu, kteří nebyli ani v nominaci kvůli zdravotním problémům. „Lukáš už se pomalu zapojuje do tréninku. Karol ještě nejspíš nebude k dispozici," prozrazuje David Horejš. Na poslední chvíli vypadl ze sestavy také Petr Javorek, kterého v utkání nahradil Matěj Valenta. „Ještě uvidíme, jak na tom bude. Zatím nevíme, jestli do zápasu s Pardubicemi zasáhne," dodal.