Nevyšlo to. Podobně jako Pardubice nebo Teplice řídila Slavia gólovou kanonádu na svém vlastním hřišti také proti českobudějovickému Dynamu. Jihočeši se drželi něco málo přes čtvrt hodiny, pak ve velké většině zápasu lovili balon ze sítě. Jak utkání, které skončila 1:6 z pohledu Dynama, hodnotí hostující trenér Jozef Weber?

Poprvé v letošní sezoně se Dynamu nepodařilo na hřišti soupeře získat ani bod. Tři vydolovalo v Ďolíčku proti Pardubicím a Bohemians, jeden zachránilo v nastaveném čase v Liberci. V Edenu ale jihočeskému klubu pšenka nekvetla. „Zasloužená výhra Slavie, přehrávala nás ve všem, dnes jsme na ni v ničem nestačili. Dělali jsme jí sparingpartnera,“ hodnotil utkání na tiskové konferenci trenér Jozef Weber.

Alespoň lehkou omluvou pro Dynamu může být fakt, že Slavia v zápasech před domácími fandy válí. Na konci srpna ve 4. kole přejela Pardubice výsledkem 7:0, ve vloženém 6. kole zničila 6:0 Teplice. „Poslední dobou tu všichni dostávají nakládačky, my jsme byli další v řadě. Je třeba ocenit vynikající výkon Slavie, která nás přehrávala ve všech směrech. Hodně jsme kazili, sporadicky jsme se dostávali do útoku,“ pokračoval lodivod Dynama.

Jak zápas viděl? Sedmnáct minut to šlo, pak nikoliv. „Prvních 17 minut jsme se jakž takž drželi. Gól ze standardky beru, to je osobní chyba, Tecl vyskočil vysoko. Ale pak jsme Slavii ty góly darovali, na čtyři z šesti jsme jim v podstatě přihráli sami. Paradoxně největší šance, které Slavia měla, vychytal brankář Janáček, góly jsme dostali z takových ptákovin. Po vyloučení už to bylo odpočítávání vteřin do konce. Celkově se zápas těžko hodnotí, Slavia byla lepší. Ale ze šesti jsme jim na čtyři přihráli,“ pronesl Weber.

Ve hře svého týmu viděl minimum pozitiv, ztělesňovala je střídání, ale také gól Romana Potočného. „Jestli jsem viděl pozitiva? Minimum. Ve druhé polovině dostali šanci mladí hráči, Švec působil slušně, doprostřed se dostal Krch. A možná také krásná branka Potočného,“ doplnil trenér.

Jeho svěřenci po utkání se Slavií přivítají v sobotu na svém vlastním hřišti na Střeleckém ostrově, kde ještě od startu nového ročníku nevyhráli, Olomouc.