Úřadující mistr nedal nováčkovi šanci. Dynamo sice proti Slavii bojovalo, poločas ustálo bez inkasované branky, pak ale sešívaní třemi góly strhli vítězství na svoji stranu. Nic s tím neudělal ani Lukáš Provod, jenž se do sestavy vrátil po zranění. "Slavia potvrdila, že je nejlepší tým ligy," krčil rameny.

S mistrem jste drželi krok pouze v prvním poločase, po změně stran jste třikrát inkasovali. Jak jste zápas viděl?
Vydrželi jsme do prvního inkasovaného gólu, který jsme obdrželi naprosto zbytečně. Pak už to bylo těžké. Slavia prokázala kvalitu, byla lepší na míči, byla lepší zkrátka ve všem. První poločas jsme odehráli dobře, bojovali, skákali do střel. Pak dostaneme gól po autu, kdy Stanciu měl příliš prostoru a trefil to k tyči. To se proti Slavii nesmí stávat. Například se Spartou jsme hráli rovnocenný zápas, ale tentokrát jsme neměli moc šancí. Slavia je v pohodě, na hráčích je to na hřišti vidět.

Čekali jste, že vás Slavia takovým způsobem zatlačí?
To ne. Věděli jsme, že Slavie bude častěji u míče, ale chtěli jsme napadat výš, což se nám nedařilo. Oni při rozehrávce snadno vyjížděli a dostávali nás pod tlak.

Byl první inkasovaný gól také ranou na psychiku, nebo jste věřili, že i tak můžete ještě alespoň vyrovnat?
Tomu jsme samozřejmě věřili, ale když dostanete první gól se Slavií, tak je to těžké. Navíc při obrazu hry, který na hřišti panoval. Je škoda, že jsme neudrželi bezbrankový stav déle. Pak by možná Slavia trošku znervózněla.

Zažil jste někdy utkání s tak kvalitním soupeřem, který vás za celý průběh zápasu nepustil do čisté gólové šance?
Tak náročné utkání jsem asi ještě nehrál. Když jsme měli náznak šance, tak situaci přerušili, nebo získali míč. Skoro do ničeho nás nepustili a ukázali svoji kvalitu.

Vy jste v minulém kole v Příbrami nenastoupil kvůli zranění. Nyní už jste v pořádku?
V zápase s Jabloncem jsem si natáhl zadní stehenní sval. Zkoušel jsem předzápasový trénink před Příbramí, ale nešlo to. Ani tento týden jsem netrénoval naplno, až vlastně den před utkáním. Ale všechno vydrželo. Bál jsem se, jak noha snese velkou zátěž, ale dobře to dopadlo.

V dalším kole pojedete do Mladé Boleslavi, což bude také silný protivník.
To bude jiný zápas. Slavia je momentálně nejlepší český tým. Mladá Boleslav je také kvalitní tým, ale Slavia je trošku jinde. Na zápas se dobře připravíme a budeme chtít bodovat.

Právě body potřebujete opět začít sbírat, i další zápasy budou těžké.
Rozhodně. Dvakrát za sebou jsme prohráli, musíme opět zabrat. Tým máme na to, abychom body posbírali v jiných zápasech.