Senzační jízda fotbalistů Dynama nebere konce. Tým Davida Horejše potvrdil, že patří k nejlepším týmům na hřištích soupeřů a po zásluze vyloupil i zlínskou Letnou, kde vyhrál nad domácím Fastavem 3:2. Pod výhru Dynama se výrazně podepsali dvougólový Matej Mršič a také úspěšný exekutor pokutového kopu Lukáš Havel.

Chorvatský křídelník Matej Mršič prožil krásné nedělní odpoledne. V šestadvaceti letech toho má za sebou sice již dost, podobně jako většina ostatních spoluhráčů ale teprve letos začal sbírat zkušenosti v nejvyšší soutěži. Během dosavadního průběhu sezony si připsal pět gólových asistencí, na gól ale čekal. Toho se dočkal ve 22. kole ve Zlíně a jeho radost byla hned dvojnásobná. „Jsme šťastní, jak jsme zápas proti Zlínu zvládli. Bereme tři body a jedeme domů," culil se usměvavý záložník do kamery České televize.

Jihočeši jeli na Moravu v dobrém rozpoložení, přesto je nečekalo jednoduché utkání. „Moc dobře jsme věděli, že to ve Zlíně bude velmi těžký zápas. My navíc nezačali vůbec dobře, avšak z první šance jsme dali gól, a to bylo důležité. Podobné útočné akce cvičíme stále na tréninku a dnes nám to vyšlo skvěle," popisoval Mršič svou branku z 11. minuty hry. Levonohý záložník se v úvodu trefil nezvykle pravou nohou, po změně stran se pak prosadil i po parádní ráně levačkou. „Také střelbu ze střední vzdálenosti určitě cvičíme. Dnes nám tyto akce vyšly na jedničku a jsem šťastný, že jsem dal dva góly," přikyvoval spokojeně.

Matej Mršič zvyšoval v 67. minutě na 3:1 pro Dynamo, avšak domácí dokázali bleskově snížit a ze zápasu bylo v závěru ještě pořádné drama. „Dalo se to čekat, že se Zlín bude tlačit ve druhém poločase hodně do útoku a že bude balony hlavně nakopávat. Nebylo to úplně snadné, ale nakonec jsme to zvládli," dodal rodák z chorvatské Rijeky.

Radost hráčů Dynama po gólu na 2:0

Zápas jako na houpačce prožil i stoper Lukáš Havel. Do zápasu nevstoupil ideálně, když po chybné rozehrávce na vlastní polovině založil brejkovou akci pro domácího Jawa. Ten ale trestuhodně gól nevstřelil. „Ta moje zpětná přihrávka byla hodně pomalá, samozřejmě to byla velká chyba. Byl jsem rád, že z toho nepadl gól a dělal jsem vše pro to, aby mě to nijak do dalšího průběhu zápasu nerozhodilo," popisoval Havel nepříjemné pocity ze třetí minuty hry.

Těžko popisoval své myšlenky po zpackané přihrávce domů, kdy do útoku vyslal tři domácí hráče proti osamocené dvojici Tomáš Sivok - Jaroslav Drobný. „Když jsem viděl domácího útočníka, jak se žene na bránu, jen jsem se modlil, aby to nehodil na druhou stranu, kde mu nabíhali dva spoluhráči. Vzal to na sebe, Drobas mě podržel, a to bylo v tu chvíli velice důležité," poděkoval Havel na dálku zkušenému kolegovi mezi třemi tyčemi.

Daleko příjemnější pocity pak Lukáš Havel zažíval na konci poločasu, kdy díky proměněnému pokutovému kopu poslal Dynamo do dvoubrankového vedení. Ještě před zahráváním penalty ale musel dlouhé minuty čekat na verdikt, zda se o penaltu vůbec jedná nebo ne. To rozhodl rozhodčí Pavel Julínek až po konzultaci s videorozhodčím. „Stejně jako všichni jsem v počátku hlavně uvažoval nad tím, zda penalta vůbec byla nebo ne. Když bylo jasno, tak jsem prostě šel. Dopředu jsem se rozhodl, kam budu balon kopat. Vyšlo to," popisoval Lukáš Havel, který už při přezkoumávání videa tušil, že penaltu zahrávat opravdu bude. „Faulovaný Patrik Čavoš hned hlásil, že to byla jasná penalta, tak jsem se víceméně celou dobu připravoval na to, že jí budu kopat."

Fotbalisté Dynama se po výhře nad Zlínem posunuli na čtvrté místo tabulky. To je do dalších ligových bojů pro tým velkou vzpruhou. „Je to samozřejmě krásné. V zimě jsme si říkali, že budeme chtít pokračovat v takových výkonech, jaké jsme podávali na podzim. Je skvělé, že se nám start do jara takto povedl a budeme se snažit udržet první šestku a zabojovat o co nejlepší umístění," dodal Lukáš Havel na úplný závěr.