Poslední utkání sezony čeká budějovické Dynamo v Edenu, kde se utká s pražskou Slavií, která si s předstihem zajistila třetí titul v řadě. Poprvé v sezoně se oba týmy utkaly hned v úvodním kole, kdy si slávisté odvezli ze Střeleckého ostrova vysokou výhru 6:0. Utkání začíná v hlavním městě v sobotu od 17:00.

SK Slavia Praha
www.slavia.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
1. místo (83 bodů)
Postavení v tabulce
12. místo (38 bodů)
83:19
Skóre
32:45
Kuchta (14)
Nejlepší střelec
Čolić (8)
Provod (8)
Nejvíce asistencí
Javorek, Čolić (4)
Jablonec - Slavia 1:1
Poslední zápas
Dynamo - Slovácko 0:2
RRVVR
Forma
PPVVP

SK Slavia Praha

Pražská Slavia prožívá jedno z nejlepších období v klubové historii. Potřetí v řadě oslaví zisk mistrovského titulu, který si v letošní sezoně zajistila několik kol před koncem soutěže. Letos navíc ovládla také domácí pohár, ve kterém triumfovala po výhře 1:0 ve finále proti Plzni.

V letošní sezoně v ligové soutěži opravdu dominovala a od úvodních kol si bez problémů kráčela pro zlatý hattrick. Pražanům se také podařilo překonat rekord v počtu zápasů bez porážky, který stále trvá. Za 33 odehraných kol sešívaní ani jednou neprohráli a dohromady získali úctyhodných 83 bodů.

V posledním ligovém kole se bude rozhodovat o nejlepším střelci celé soutěže, kterým je před víkendovými zápasy slávista Jan Kuchta se 14 góly. Největšími konkurenty pro něho jsou jablonečtí Martin Doležal s Ivanem Schranzem, kteří mají shodně 13 branek.

David Horejš před utkáním na Slavii:
„Čeká nás poslední kolo, které odehrajeme v Edenu, proti Slavii to bude mimořádně těžké utkání. Soupeř má obrovskou kvalitu, s předstihem si zajistil titul, což o něčem svědčí. Pokusíme se jim překazit oslavy."

Poslední vzájemné utkání – 23. 8. 2020:
SK Dynamo ČB - SK Slavia Praha 0:6 (0:3)
Branky: 1., 26. a 64. Tecl, 5. Bořil, 59. Masopust, 86. Holeš. ŽK: Šulc - Tecl, Masopust. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, L. Havel, Králik, Skovajsa (30. Kladrubský) – Čavoš (70. M. Valenta), Javorek – Jánošík (46. Brandner), Šulc, Mršić (46. Mészáros) – L. Matějka (70. Bassey).
Sestava Slavie: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Zima (76. Kúdela), Bořil – Masopust (76. Musa), Traoré, Ševčík (82. Lingr), Stanciu (76. Holeš), Provod (76. Olayinka) – Tecl.

Utkání 34. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 17:00 v Edenu a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Klíma, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Kamil Hájek a David Hock.