V úterý od 14 hodin se začne rozhodovat o osudu letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Generální manažer Dynama Martin Vozábal jede na ligové grémium s odhodláním hlasovat pro to, aby se letošní sezona dohrála..

První liga byla stejně jako celý sportovní a společenský život přerušena na začátku března. Dlouhou dobu hráči v klubech nemohli ani trénovat, což se změnilo až na konci dubna. Nyní všichni vyhlížení úterní ligové grémium LFA, kde by se mělo rozhodnout o tom, zda se sezona dohraje nebo ne.

„V tuto chvíli jedeme na ligový výbor s tím, že jsme připraveni hlasovat pro to, aby se sezona první ligy dohrála. Věřím, že během grémia ligových klubů nenastane nějaká nepředvídatelná situace, kvůli které bychom museli měnit názor. Je mi jasné, že bude na grémiu plno emocí a mnoho lidí si tam bude vzájemně spoustu věcí veřejně vyříkávat. Přesto ale věřím tomu, že se letošní sezona zvládne dohrát," říká generální manažer Martin Vozábal.

Pokud by se rozhodlo o tom, že se sezona dohraje v kompletní podobě, musely by kluby v následujících týdnech v nahuštěném programu dohrát šest kol základní části a poté také nadstavbu. Tam počet zápasů záleží na umístění po základní části, avšak většina klubů by odehrála minimálně dalších pět utkání.