Letošní sezona z pohledu Dynama dokráčela ke svému konci. Jihočeský výběr odvetu semifinále nadstavby ve skupině o umístění FORTUNA:LIGY nezvládl a na půdě Mladé Boleslavi padl výsledkem 0:1. Porážku musel skousnout podobně jako na Střeleckém ostrově, i tak se ale dá ročník považovat za úspěšný. Minimálně podle záložníka Matěje Valenty.

Matěji, jak zápas v Lokotrans aréně hodnotíte?
Vyrovnané utkání, klasické ligové utkání. Oba dva týmy měly šance a myslím si, že oni byli lepší v brejcích. My jsme drželi balon nahoře, z našich příležitostí jsme mohli dát alespoň jeden gól, abychom dostali zápas do prodloužení. Ale to se bohužel nepovedlo, navíc jsme jeden gól inkasovali. Po naší, řekl bych klasické věci, která nás celou sezonu definuje. Góly si dáváme prakticky sami.

Dvojzápas v semifinále skupiny o umístění s Mladou Boleslaví jste sice nezvládli, jinak se ale sezona vcelku povedla. Desáté místo po základní části, slušné výkony zejména doma. Říkali jste si v kabině to samé?
Já bych řekl, že byla úspěšná, ale mohla být úspěšnější. Nemůžete z patnácti utkání venku, dneska vlastně šestnácti, nevyhrát ani jeden zápas. Takže bych řekl, že měla dvě části. Doma silný tým, venku strašně slabý. Ale jinak si myslím, že je sezona úspěšná.

Už jste mluvil o tom, že jste venku v celé sezoně nevyhráli ani jeden zápas. Čemu to dáváte za vinu?
Říkali jsme si, že bychom měli hrát hlavně jednoduše. Na začátku, v lednu a únoru, nebyly terény dobré, a my jsme chtěli hrát všechno konstruktivně. Góly jsme si dávali sami, takže jsme to chtěli alespoň v tomto ohledu zjednodušit. Nevím, čím to bylo v utkáních venku. Jestli jsme se málo soustředili, nevím. Doteď tu příčinu nevím.

Do posledního zápas v Boleslavi nastoupil premiérově v dresu áčka Dynama stoper Ondřej Čoudek. Jak hodnotíte jeho výkon?
Super, super. Na to, že hrál svůj první zápas, tak to zvládl super. Musím říct, že je to konstruktivní stoper a má všechno před sebou, takže klobouk dolů.