Už čtyři utkání po sobě budějovické Dynamo neinkasovalo a neprůstřelnost drží již 444 minut v kuse. Součástí pevné defenzivy je i krajní obránce Lukáš Skovajsa, který však v Liberci nedohrál. Pár minut před koncem dostal druhou žlutou kartu a proti Opavě bude stejně jako Maksym Talovierov svému týmu chybět kvůli karetnímu trestu.

Skončilo utkání v Liberci zaslouženou remízou?
Bod je pro nás velký úspěch. Před zápasem jsme si říkali, že chceme vyhrát, ale remíza je spravedlivá. Dohrávalo se na těžkém terénu.

Speciálně jste se připravovali na krajní záložníky Liberce?
Věděli jsme o nich, trenér nám je ukazoval na videu. Snažili jsme se eliminovat jejich silné stránky, což krajní záložníci bezpochyby jsou.

Pokračuje vaše série bez inkasované branky. Je pro vás hodně cenná?
Určitě je, vážíme si toho. Na jaře jsme inkasovali jenom jednu branku, máme na čem stavět, protože defenziva je opravdu dobrá. Věřím, že to budeme potvrzovat i v dalších zápasech a přidáme i nějaké branky.

Jak jste viděl souboj, po kterém jste dostal druhou žlutou kartu?
Jestli se nepletu, tak na mě letěl vysoký odkop od brankáře. Balon vyskočil, odhlavičkoval jsem ho. Jestli jsem trefil soupeře nebo ne, to nevím. Rozhodčí to posoudil jako faul a dal mi druhou žlutou.

Neříkal jste sudímu, aby se šel podívat na videu?
Říkal, ale sdělil mi, že nepůjde.

Je třeba cenný bod z venkovního hřiště potvrdit doma s Opavou?
Určitě. Doma budeme chtít vyhrát, půjdeme do toho naplno a věřím, že to zvládneme.