Prožil zápas, na který už asi nikdy nezapomene. Středopolař Patrik Čavoš odvedl v Jablonci nad Nisou bezchybnou práci, kterou korunoval vítěznou brankou. Co víc, pro Čavoše se jednalo o vůbec první gólovou trefu v nejvyšší soutěži v kariéře.

Co říkáte výhře na půdě Jablonce?
Věděli jsme, že nás čeká mimořádně těžké utkání, protože Jablonec hraje dobrý kombinační fotbal. V zápase častokrát posílali dlouhé míče na Doležala, který je v osobních soubojích opravdu dobrý. Chtěli jsme hrozit z brejků a z jednoho jsme nakonec rozhodli.

Jednalo se o vaší první ligovou branku?
Je to tak, ale hrozně mě těší, že jsme vyhráli. Velice si toho vážíme, nikdo nečekal, že se nám bude takhle dařit. Je to odraz toho, jak kvalitní tým máme. Šlapeme velmi dobře.

Jak jste se do gólové pozice dostal?
Trenér chce, abychom byli v co největším počtu ve vápně. Byla to jedna z brejkových situací, viděl jsem, že krajní záložník nestihne doběhnout. Měl jsem dost sil a volný prostor, takže jsem toho využil a nakonec zakončil za tři body. (úsměv)

Měl na vašem vítězství velký měl Jaroslav Drobný?
Pochopitelně velkou, když vychytal nulu. Lapil plno velkých šancí soupeře, ale tím jen potvrzuje výkony z tréninků. Dobře i organizuje hru, při zápase nám dobře radí. Jeho přínos je obrovský.

Z posledních sedmi zápasů jste šestkrát slavili výhru. To je skvělé, že?
Je to neuvěřitelné. Naposledy jsme ztratili dva body na Spartě, ale jednalo se o těžké utkání, takže bod byl pro nás zlatý. Body sbíráme doma i venku a odráží se to především od naší dobré defenzivní činnosti.