Jedním z hrdinou nedělního zápasu s Baníkem Ostrava byl bezpochyby dvougólový střelec Tomáš Sedláček, jehož dvě trefy dokonaly obrat. Ač se osmadvacetiletý nejlepší střelec týmu prosadil až ve druhé půli, Dynamo dominovalo především v prvním poločase. "V tom prvním poločase jsme hráli asi vůbec nejlepší fotbal v této sezoně," přikyvoval po zápase spokojený kanonýr.

Tomáši, kdy jste naposledy vstřelil v jednom zápase dva góly?
No, tak to je už strašně moc dávno. To bylo snad někdy ještě v béčku Mladé Boleslavy, ale žádný zápas si teď nevybavuji (s úsměvem).

Můžete ty své góly nějak popsat?
Ten první byl takový střílený centr od Petra Šímy a já se tam do toho krásně položil rybičkou. Ten druhý zase to tam propadlo obránci a já to prostě jenom narval do brány.

U toho druhého gólu jste měl hodně usnadněnou pozici, protože vám prakticky přihrál protihráč, že?
Je to pravda. Odrazil se ke mě míč a já to jen prostě tak napálil. Trenér nás vždycky upozorňuje, ať počítáme s tou variantou, že soupeřův obránce tu chybu udělá. Teď se to stalo, já toho dokázal využít a jsem za to moc rád.

Hrál se otevřený fotbal, to se vám muselo líbit, ne?
Já jsem v první řadě moc rád, že i Baník hrál útočný otevřený fotbal. Díky tomu pak vznikají ty šance a my jsme jich měli v prvním poločase opravdu hodně. V tom prvním poločase jsme hráli asi vůbec nejlepší fotbal v této sezoně. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli a udrželi se v pohodě v lize.

Jak jste se cítili, když jste prohrávali 0:1 a přitom jste měli asi šest gólových šancí?
Je pravda, že to není moc příjemné. Baník jsme zavřeli na jeho polovině a měli jsme šancí jako máku. Hodně nám pak pochopitelně pomohl gól Pavla Mezlíka. Jsme za to strašně rádi, že jsme vyhráli.

Ten první poločas z vaší strany se zdál optimální, souhlasíte?
Souhlasím, že ten první poločas byl z naší strany velmi aktivní. Ve druhém poločase jsme trochu ubrali, protože bylo obrovské vedro a ten první poločas nám vzal hodně sil. Ve druhém poločase jsme dali dva góly, soupeř jen jeden, takže to skončilo 3:2 a je to nádhera.

Právě po gólu na 3:2 jste se jako tým asi ale necítili příliš dobře, že?
Samozřejmě jsme za stavu 3:1 gól dostat nechtěli, protože bylo jasné, že inkasovaná branka by s námi zamávala. To se také samozřejmě potvrdilo. Pak jsme si ale říkali, že se nesmí opakovat to s tím Brnem, kdy v nastavení dostaneme nějaký gól.

Sledovali jste výsledky dalších ohrožených týmů?
Před zápasem jsme se o to zajímali, ale během hry jsme se chtěli soustředit na svůj výkon. Výsledky jsme zaregistrovali pouze ve chvíli, kdy to hlásil hlasatel a asi taky v sedmdesáté minutě tam na mě nějaký fanoušek pořvával, že Olomouc vede nad Zlínem 1:0 (s úsměvem).

Byla z vaší strany před zápasem nějaká nervozita, když jste věděli, že ještě není ohledně záchrany nic jisté?
My jsme si uvědomovali, že máme navrch oproti ostatním týmům hodně bodů. Nijak jsme si nepřipouštěli, že bychom mohli teoreticky ještě sestoupit a na našem výkonu to muselo být vidět. Jsme samozřejmě rádi, že máme dvě kola před koncem klid a že už nemůžeme sestoupit.