Střelecký ostrov viděl fantastický zápas. Plný stadion, čtyři góly, zápletka, dramatické situace s videem. Jen šťastný konec pro Dynamo tomu chyběl. Ke třem bodům mohl Jihočechy přiblížit Ivan Schranz, ale ze svých tří šancí proměnil jen jednu. "Úroveň zápasu byla skvělá a bod bereme s pokorou," přikývl po zápase slovenský záložník.

Berete bod, nebo jste bezprostředně po zápase spíše zklamaní?
Bod bereme. Brali bychom ho před utkáním, bereme ho i po něm. Každý bod má svoji váhu, obzvlášť ten se Spartou. Byli jsme sice blízko vítězství, ale musíme respektovat sílu soupeře.

Měli jste řadu šancí, kdybyste některou z nich proměnili, mohlo být hotovo. Co chybělo ke skórování?
Nevím, možná i kousek štěstí. Při té mojí první chyběl klid v zakončení, při té druhé jsem trefil gólmana, který se perfektně přesunul. Matej Mršič pak trefil ještě břevno.

Mohl jste vlastně zaznamenat hattrick proti Spartě.
Mohl (usmívá se). Měl jsem tři šance, ale i ostatní kluci mohli dát gól. Ale každopádně musím vyzdvihnout celý tým. Každý chlap nechal na hřišti všechno, makali jsme a jezdili jsme.

Ivan Schranz

Zaskočila vás Sparta něčím? Zdálo se, že jste na ni byli dobře připraveni.
Myslím, že ne. Trenéři nás připravili dobře a pomohl nám první gól. Pak se vždy mužstvo trošku uklidní a hraje se lépe. U nás to bylo také tak, první gól nám moc pomohl.

Překvapilo vás, do kolika šancí vás hvězdný soupeř pustil?
Ani bych neřekl, že nám Sparta dovolila šance. My jsme si je vytvořili. Donutili jsme je Spartu udělat chyby, z toho pak pramenily naše možnosti. Byla to naše zásluha více než jejich chyby.

Jak jste viděl nepřehlednou situaci ze závěru prvního poločasu?
Byl jsem od toho daleko, tak nevím. Ale byla to divná situace. Řešilo se, jestli byl míč za čárou, ofsajd nebo jestli byl faul. Video nám pomohlo, při tom jsme měli štěstí. Pak jsme zahrávali penaltu, Jirka Kladrubský ji perfektně proměnil, takže závěr prvního poločasu dopadl dobře.

Pak se zdálo, že inkasovaný gól na 2:1 vás trošku zmrazil. Bylo to tak?
Nechtěli jsme jen bránit, naopak jsme chtěli přidat třetí gól. Výsledek 2:0 je ošidný, stačí dostat jeden gól a soupeř je na dostřel. Nám se to také stalo, i když po inkasovaném gólu jsme šance opět měli.

Celkově ale mělo utkání vysokou úroveň – fotbal, diváci, napětí. Souhlasíte?
Určitě. Plný stadion nás hnal dopředu. Diváci byli fantastičtí a dokázali z nás vymačkat veškerou energii. Všichni chlapi na hřišti makali jako jeden, nechali jsme tam všechno.

Celkově jste se vstupem Dynama do sezony spokojeni?
Bylo nám líto prvního zápasu s Opavou, ale vynahradili jsme si to hned v dalším kole na Slovácku. Proti Spartě jsme předvedli dobrý výkon a máme další bodík, takže můžeme být celkem spokojeni. I když jsme bodů mohli mít i víc.