Tým trenéra Davida Horejše měl jedinečnou možnost dostat se do čela Fortuna národní ligy, navíc s dvoubodovým náskokem. Nestalo se a Jihočeši se po remíze 1:1 s Frýdkem-Místkem "pouze" dotáhli na vedoucí duo Opava-Hradec. "Body, které jsme uhráli ve Vlašimi, jsme s Frýdkem ztratili," mrzí Iva Táborského, střelce jediné branky Dynama.

Měli jste jedinečnou možnost dostat se do čela tabulky s dvoubodovým náskokem. Jak moc mrzí, že se vám to nepovedlo?
Strašně. Je to domácí ztráta, minus dva body do tabulky pravdy. Měli jsme jasný cíl – získat tři body. To se nám bohužel nepodařilo. Navíc se soupeřem, který se rozhodně dal porazit.

Frýdek-Místek de facto celý zápas jenom bránil…

(dlouze přemýšlí) Měli jsme si vytvořit víc vyložených šancí. Měli jsme jednu, z té padl gól. K tomu bylo pár šancí, ale tutovky to nebyly. Přehrávali jsme je, ale jenom po vápno.

Ve 27. minutě se vám stala asi nejhorší možná věc s podobným soupeřem. Udělali jste chybu, po které soupeř vedl a mohl bránit ještě poctivěji.
To je fakt, ale je to fotbal, v něm se chyby dělají. Nicméně síla mužstva je taková, že bychom měli i přes inkasovaný gól výsledek dokázat otočit. Tentokrát se to nepovedlo.

Zdálo se, že máte chuť. Dal jste gól, ve druhé půli jste mohl hlavou po rohu rozhodnout.
Při té hlavičce měl gólman štěstí. Myslím, že jsem to cpal dobře k tyči, ale reflexivně to vyrazil.

A ještě zpátky k vašemu gólu – po pěkné akci už jste byl v pozici, ze které byste se neměl mýlit, že?
Ano, to už musím dávat. Šlo jen o to dobře trefit míč. Škoda, že jsme podobných šancí neměli víc.

Podobně jako s pražskou Olympií jste nedokázali zužitkovat tlak proti houževnatému soupeři. Nesedí vám takové týmy?
To si nemyslím. Už jsme dokázali i v minulé sezoně porazit několik týmů, které bránily. Ať už Třinec, nebo Ústí nad Labem. Dokázali jsme je přehrát a převahu přetavit v góly. To tentokrát nevyšlo.

Byl jste stažen ze hry dvacet minut před koncem. Nezaskočila vás tato změna?
Neměl jsem žádné zdravotní problémy, ale bylo to rozhodnutí trenéra, které musím respektovat. Už minule jsem říkal, že je nás v týmu osmnáct a každý si zaslouží hrát. V daný moment se nikomu nechce ze hřiště, každý chce hrát a rozhodnout. Ale musíte mít respekt i k ostatním hráčům.

Pokusíte se tedy napravit domácí zaváhání třeba už v příštím kole v Sokolově?
Jasně. Ale remíza s Frýdkem nás opravdu hrozně mrzí. Tím jsme ztratili důležitou výhru ve Vlašimi. Tabulka je vyrovnaná, každá ztráta je znát.