Fotbalista Jakub Pešek, hráč pražské Sparty a český reprezentant, působil na jihu Čech necelé čtyři sezony. Do Českých Budějovic přišel právě z pražského klubu a ve 100 zápasech v černobílých barvách si připsal 12 branek. Jakub se momentálně dává dohromady po operaci kolene a do sobotního utkání nezasáhne. Jak ale v rozhovoru pro klubový web přiznal, na poslední podzimní utkání se i tak hodně těší. „Moc se těším, kluky z Budějovic jsem dlouho neviděl,“ usmíval se devětadvacetiletý exbudějovický záložník.

Jak zpětně hodnotíte své působení v Dynamu?
Vzpomínám na to hodně rád. Myslím si, že mi Dynamo celkem dost pomohlo v mé cestě. Mám na to jenom dobré vzpomínky, hodně mě to posunulo.

Sledujete stále výsledky Dynama?
Ano, sleduji všechny zápasy. Když můžu, tak na ně i koukám. Mám tam spoustu známých a kamarádů, držím jim palce. S Budějovicemi jsem pořád spjatý.

Jste tedy v kontaktu s někým z budějovického kádru?
Je tam Páťa Čavoš, Kláda (Jiří Kladrubský), Tábor (Ivo Táborský) a spoustu dalších mladších kluků. Jako třeba Havlis (Lukáš Havel). Dále si také občas napíšeme s kustodem Prochym (Radomilem Procházkou), nebo když se vždycky vidíme, tak se vidíme rádi. Tak to bude i teď v sobotu. Všechny rád uvidím.

Vybaví se vám nějaký jeden moment, na který nikdy nezapomenete?
Celkově vzpomínám nejradši na tu partu, která tam byla. Rád vzpomínám i na začátky, když jsem do Dynama přišel a hrál první ligu, byly to mé první ligové starty.

Chybí vám jižní Čechy? Vracíte se sem?
Jižní Čechy jsme si s manželkou oblíbili a rádi se tam vracíme. Budějovice jsme si oblíbili hodně. Žilo se nám krásně, takže se tam pokaždé velmi rád vracím.

Momentálně jste hráčem Sparty. Jak jste spokojený tam zatím spokojený?
Pro mě bylo vždycky cílem vrátit se zpět do Sparty. Do Dynama jsem odcházel právě z Letné, ale mým cílem bylo se co nejrychleji vrátit. Trvalo to delší dobu, ještě jsem měl zastávku v Liberci, ale cestu a všechno to okolo, čím jsem si prošel, beru pozitivně. Teď jsem po zranění a snažím se vrátit co nejrychleji na hřiště, abych ve Spartě Praha zanechal ještě nějakou stopu.

Zmínil jste zranění. V jaké fázi rekonvalescence právě jste?
Mám osm týdnů od operace, všechno proběhlo dobře a pokračuje to skvěle. Snad to tak bude pokračovat. Konec sezony bych měl stihnout, ale nechci to uspěchat. Chci se dát stoprocentně do pořádku a být fit. Když to půjde dobře, tak se snad po novém roce dostanu zpět na hřiště.

Jak se těšíte na sobotní zápas a jak ho tipujete?
Těším se moc, hlavně právě na kluky z Budějovic, které jsem dlouho neviděl. (usmívá se) Musím ale říct, že Sparta musí vyhrát, protože budeme hrát doma před našimi fanoušky a čeká nás důležitý zápas, který budeme chtít a muset zvládnout. Věřím, že na zimní přípravu se naladíme co nejlépe.