Každý z nich se v zápase radoval ze vstřelené branky. Utkání ale hodnotili s rozdílnými pocity. Petr Javorek svou trefou poslal Dynamo na konci prvního poločasu do vedení. Petr Buchta zase po hodině hry zavelel k obratu, který znamenal tři body pro hosty Zlína. „První poločas jsme sehráli dobře. Vedli jsme 1:0. Měli jsme i další šance a byla škoda, že jsme nějakou nedali,“ hodnotil duel střelec Dynama Petr Javorek.

Běžela 42. minuta utkání, když Matej Mrsič vyslal krásnou kolmou nahrávkou do šance Benjamina Čoliče. Po jeho souboji s Čanturišvilim se míč odrazil přesně před dobíhajícího Petra Javorka a budějovický záložník ho neomylně nasměroval za záda gólmana Dostála. „Byl jsem rád, že jsme gól dali. V tu chvíli jsem to neviděl tak, že by to měla být rozhodující trefa utkání, protože vypadalo tak, že kdo dá první gól, vyhraje. Věřil jsem, že ještě další góly přidáme,“ hodnotil svůj okamžik záložník, pro kterého se jednalo o první branku v tomto ročníku.

Všechno vypadalo nadějně. Jenže jeden gól nakonec nestačil. Českobudějovický tým totiž nezvládl start do druhé půle. V prvních minutách druhého dějství přepustil hřiště soupeřům a ti ho posléze dostali pod tlak, ze kterého vlastně padla i první branka. Tu po rohovém kopu vstřelil se štěstím obránce Petr Buchta. „Prvních deset minut jsme zalezli. Nechali jsme hrát Zlín a nakonec nás potrestali. Takhle hrát nemůžeme,“ souhlasil Javorek.

A podobně viděl situaci i šťastný střelec zlínské branky. „Dá se říct, že nás vstřelená branka v závěru poločasu nakopla. Řekli jsme si, že můžeme vyhrát. Ve druhém poločase jsme přidali na obrátkách a dali dva góly a vezeme si vítězství,“ zhodnotili duel Buchta.

Oba celky se v této sezoně nepotkaly s bůhvíjakou formou. Zlín před koronavirovou pauzou třikrát prohrál. Dynamo zase v tomto ročníku ještě nebodovalo doma. „V tomhle ohledu byla ta pauza vlastně dobrá. Jeli jsme sem s úplně čistou hlavou jako na startu nové sezony. Tahle výhra nám teď určitě pomůže. Bylo to důležité,“ vysvětloval Buchta.

Opačně pak hodnotil bodovou ztrátu Javorek. „Doma jsme ještě neudělali ani bod. Je to málo. Teď se nemůžeme dívat nalevo, napravo a musíme vyhrávat,“ uzavřel.