Čtyřiadvacetiletý stoper Roman Pivoňka, který od poloviny července laboruje s poraněným kolenem, se na hrací plochu jentak asi nevrátí. Vytáhlý obránce, jehož hlavní devizou je důraz, bojovnost a hra hlavou, si v průběhu minulého týdne obnovil poranění operovaného kolena a podle skeptického scénáře se zdá, že by mohla pro něj letošní sezona skončit, aniž by se objevil na zeleném trávníku. "Teď bude dva tři týdny odpočívat, pak uvidíme co s ním bude dále," řekl pro Českobudějovický deník lékař Dynama MUDr. Martin Scheichl.
Roman Pivoňka patřil především v loňské sezoně k základním kamenům budějovické defenzivy. Na postu stopera nastoupil celkem ke čtyřiadvaceti zápasům a jako jeden z mála hráčů podával dobré výkony i v nepovedeném úvodu sezony. První ligu si za Dynamo sice zahrál již v sezoně 2004/2005, avšak to většinou jako náhrada za některého z chybějících spoluhráčů.

Loni v létě se ale začala karta pomalu obracet. Po výborné druholigové sezoně nastupoval do letní přípravy s odhodláním prosadit se i do základní sestavy prvoligového celku, avšak v přípravném období odehrál pouze dvě utkání a poté si poranil koleno. Ještě před začátkem sezony podstoupil operaci a na podzimní část sezony si musel nechat zajít chuť.

Během podzimu se ale dal zdravotně do pořádku a v průběhu zimy začal dokonce naplno trénovat spolu s A-týmem. Dostal se i na hřiště, když v přípravném zápase s Tatranem Prachatice odehrál celý jeden poločas. Jenže poté na tréninku špatně došlápl, podvrtl si nohu a bylo opět zle. Nyní mu nezbývá než čekat, zda se jeho koleno dá samo dohromady nebo zda bude muset přijít další chirurgický zákrok.