V sobotu odpoledne se B-tým Dynama střetl s účastníkem třetí nejvyšší soutěže, Sokolem Hostouň z kladenského okresu. Středočeši dali domácím, kteří selhali v penaltové disciplíně, lekci z produktivity.

První dvacetiminutovka se odehrála v jasné režii budějovického béčka, které využilo pendly Pennera, Nováka, Matvejeva a Kondu. „Do utkání jsme šli s cílem hrát ve vysokém postavení a napadat soupeřovu rozehrávku. Úkoly se nám dařilo plnit, ale nebyli jsme schopni proměnit žádnou z vyložených šancí,“ popsal úvod střetnutí domácí kouč Žmolík.

Hosté naopak z první možnosti ve 26. minutě otevřeli skóre zásluhou výstavní rány Janušky do šibenice Kerlovy branky. Šest minut před poločasem mohlo Dynamo vyrovnat, ale Hais neproměnil penaltu. Neujal se ani samostatný únik na hostouňského gólmana.

Dobře bránící Hostouň podnikla po přestávce dva vydařené brejky, které zúročil Fotr a během dvou minut navýšil stav na 0:3. Budějovičtí se snažili o korekci stavu, ale střeleckou mizérii podtrhl další zahozenou penaltou za faul v 68. minutě Afričan Konda. Výborný brankář Tetour ji stejně jako v prvním případě zlikvidoval.

„Soupeř nás vytrestal po našich laciných ztrátách, góly jsme mu darovali. Mrzí mě, že děláme chyby vlastní nepřesností a tím se dostáváme do nepříjemných situací. Pokud se do příště vyvarujeme zbytečných chyb a budeme přesnější v koncovce, můžeme pomýšlet na úspěch, ovšem za předpokladu, že v poli budeme hrát znovu týmově a se stejným zaujetím,“ zrekapituloval utkání kormidelník B-týmu Dušan Žmolík.

Další přátelské utkání zimní přípravy sehraje záložní družstvo Dynama v pátek 18. února od 19.30 hod. na umělce v Třeboni s rakouským Gmündem.

SK Dynamo České Budějovice B - Sokol Hostouň 0:3 (0:1)
Góly: 51. a 53. Fotr, 27. Januška.
Dynamo B: Kerl – Matvejev (46. Brabec), Novák, Konda, Pineau (46. Bízek) – Penner (46. Bečvář), Javorek (46. Pařízek), Krch (46. Pravda) – Polanský (46. Šestauber), Hais, Perina.