Remíza dobrá a teď se těšíme na Kypr. Zhruba tak hodnotili třetí přípravný zápas zimního období dva střelci ze strahovského stadionu. Roman Polom a Matej Mrsič se výraznou měrou zasloužili o to, že Jihočeši dali v Praze tři góly a sehráli s úřadujícím mistrem vyrovnanou partii. „Slavia postavila dvě silné jedenáctky. Kdybychom se s nimi na hřišti honili, tak nás uběhají. I proto jsme vycházeli ze středního bloku a čekali na protiútoku. Hráli jsme tedy to, co nás zdobilo na podzim,“ popisoval stoper Roman Polom.

A tahle taktika Jihočechům vycházela hlavně v prvním poločase. Slavia sice držela míč na kopačkách, ale českobudějovická defenziva ji držela na distanc od branky Zdeňka Křížka. A když už nějaká šance přišla, tak se vyznamenal i brankář Dynama. „Hráli jsme dobrou obranu. Slavia má velkou kvalitu, o tom se nemá smysl bavit, ale do velkých šancí jsme ji nepustili a my ty svoje naopak využili. Poločas to byl náročný, ale zvládli jsme ho,“ vrátil se k první půli sobotního duelu Matej Mrsič. Chorvatský křídelník nakonec odehrál sedmdesát minut v utkání.

A v prvním poločase byl na konci nejdůležitější akce Dynama, která ve 29. minutě znamenala úvodní branku zápasu. Nová posila Karol Mészáros potáhl míč po pravé straně, ve vápně posunul na Schranze, který pak vzduchem nacentroval na zadní tyč na Mrsiče. A ten zakončoval pro něj hodně netradičně. Hlavou.

„Viděl jsem, že Schranzík bude centrovat. Šel jsem tam, a když to Coufal netrefil, mě míč sednul na hlavu a nasměroval jsem ho do branky,“ vracel se k úvodní trefě utkání. „Víme, že každý duel se Slavií bude náročný, těžký a běžecký. Říkali jsme si, že ho musíme odmakat a na konci uvidíme, jaký bude výsledek.“

Výsledek byl nakonec hodně povzbudivý, což potvrdil i stoper Roman Polom. Ten naskočil do druhého poločasu a souhlasil se svým kolegou, že střetnutí to bylo hodně těžké. „Kdyby se hrálo na body, tak bod ze zápasu se Slavií by byl hodně příjemný. Musíme si téhle remízy vážit i teď. Nepodali jsme špatný výkon,“ přidal svůj názor také Polom.

Ten zažil na podzim hodně krkolomné období své kariéry, když kvůli dvěma zraněním příliš nehrál. I proto je rád, že teď dostává od trenéra Davida Horejše šanci. A v zimní přípravě už naskočil do všech třech utkání. „Strašně nerad o těch zraněních mluvím. Pořád mě to moc mrzí, ale doufám, že teď už mi zdraví vydrží a když budu zdravej, tak budu dobrej,“ přeje si.

Ve druhém poločase přece jen začaly padat góly. Slavia dala tři, Budějovičtí přidali další dva. Jedním ze střelců byl právě Polom. „Ze standardní situace Havlis vrátil balon na malé vápno a já ho hrudí dotlačil do brány. Mám z toho mého prvního gólu radost,“ pochvaloval si střelec druhé branky.

V týdnu ještě budou Jihočeši trénovat v domácích podmínkách. V jeho závěru pak vyrazí na soustředění na Kypr. „Bude to fajn. Počasí v téhle fázi docela přeje a je super, že jsme mohli odehrát zápasy na přírodní trávě. Změna prostředí ale bude pozitivní a snad nám to pomůže do jara,“ vysvětluje Polom. A přidává se i Matej Mrsič. „Kypr bude zpestřením zimní přípravy, ale i tak se všichni už těšíme hlavně na začátek mistráků.“