Před sezonou trenéři ukázali na ní. Od léta tak nosí kapitánskou pásku ženského týmu Dynama. „Myslím si, že to bylo proto, že jsem v týmu jedna z nejstarších a to i přesto, že mi je jen 23 let. Máme velmi mladý tým," říká Aneta Svobodová. Českobudějovický celek zatím s ní v sestavě v sezoně ještě neprohrál. Jen jednou remizoval, jinak všechna utkání vyhrál a vykročil rázně za svým cílem, kterým je vítězství v soutěži a postup do třetí ligy. Všichni doufají, že povinná pauza ho nezabrzdí.

Máte za sebou šest odehraných zápasů v divizi. Pět vítězství a jednu remízu. Jak jste zatím spokojená s rozjezdem do soutěže?
Se vstupem do soutěže jsem velmi spokojená. Myslím si, že to zatím zvládáme podle plánu. Ne vždy to byly lehké zápasy, ale my jsme se s tím dokázaly popasovat.

Daří se vám. Jak moc vás mrzí, že se aktuálně nehraje?
Mrzí nás to všechny. Momentálně jsme byly v dobré formě a měly jsme velikou chuť do dalších zápasů. Ale i na této situaci bych zmínila něco pozitivního, a to je fakt, že se nám uzdraví zraněné hráčky, které jsou pro tým velmi důležité.

Zápasy jsou zatím jednoznačné. Nepotřebovaly byste těžší srovnání? Nehodila by se v kraji větší konkurence?
Nechci tím nikoho shazovat ani podceňovat, ale pravdou je, že bychom potřebovaly více kvalitních soupeřek. Je to důležité pro celý tým, protože tak se můžeme jedině fotbalově rozvíjet.

Které utkání zatím bylo nejtěžší?
Nejtěžší utkání bylo s Bohemians Praha, protože jsou nováčci v soutěži a nevěděly jsme, co od nich čekat. A také to byl zápas o první místo tabulky. Bylo to pro nás náročné spíše psychicky než fyzicky. To bylo zřejmé i na našem výkonu.

Které naopak považujete za nejvydařenější?
Velmi pozitivně bych zhodnotila poslední odehraný zápas v Hradišti. Ne kvůli vstřelenému počtu branek, ale proto, že nám chyběly klíčové hráčky, a přesto jsme to zvládly. Hradiště nás dokázalo už párkrát potrápit, ale tentokrát jsme zápas kontrolovaly už od první minuty.

Před sezonou se pod hlavičkou Dynama sešel nový tým. Vy jste přišla s většinou z přecházejícího ročníku z Třeboně...
V podstatě se celý třeboňský tým přesunul do Dynama. Hrály jsme tam stejnou soutěž, jako hrajeme teď v Dynamu, tedy Divizi žen D.

Fotbal hraje už od sedmi let

Jak moc se tým změnil?
Tým se skoro nezměnil. Zůstaly jsme všechny holky pohromadě jako v Třeboni. Posílily nás šikovné hráčky Simona Jandová a Anna Koubová, které k nám výborně zapadly. V Dynamu je veliká výhoda v tom, že máme šikovné dorostenky, které mají veliký potenciál, a které nás kdykoli můžou doplnit. Možná chvíli trvalo, než jsme si zvykly na nové prostředí, ale se souhrou problém nebyl.

Jaké zázemí jste našly v Dynamu?
V Dynamu máme velmi dobré podmínky. Hodně se dbá na kvalitu a přípravu tréninků. Věnuje se nám více trenérů, kteří dělají maximum pro to, abychom se posouvaly fotbalově dál. Trénujeme dvakrát týdně, a kdo chce, může chodit ještě ve středu na individuální trénink. Na Složišti je výborné zázemí, máme možnost využít jakékoli hřiště, a nebo umělou trávu. V případě špatného počasí i nafukovací halu.

Jak jste se vůbec k fotbalu dostala?
K fotbalu jsem se dostala už v sedmi letech. Bylo to na dětském dni v Lomnici nad Lužnicí. Hrály se tam hry s míčem a všiml si mě tam jeden pán, který mi nabídl, jestli bych nechtěla hrát fotbal. Za sebou mám již hodně odehraných zápasů. Byly doby, kdy jsem na hřišti byla sedm dní v týdnu. Ráda na to vzpomínám. Můj nejoblíbenější post je střední záloha. Jsem tvořivý typ hráčky.

V letošním ročníku jste už nasázela šest gólů. Jste s tímhle příspěvkem spokojená?
Ano, jsem spokojená. Myslím si, že to není pro začátek špatné. Gólů mohlo být určitě i víc, ale někdy to tam holt ne a ne padnout.

Jaké jsou cíle, kterých byste chtěly jako tým dosáhnout už v této sezoně?
Teď máme jasný cíl. Chtěly bychom postoupit o soutěž výš, tedy do třetí ligy. Doufáme, že nám to momentální situace dovolí a soutěž se dohraje.

A kromě třetí ligy? Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Mé fotbalové cíle nejsou už tak vysoké. Ráda se fotbalem bavím, a to se mi momentálně daří. Ráda bych postoupila s holkami do 3. ligy, to by mi momentálně udělalo největší radost.