První týden přípravy mají téměř za sebou fotbalisté Dynama České Budějovice. A nebyl jednoduchý. Po úvodním prvním dni se svěřenci trenéra Davida Horejše vrhli hned do dvoufázového programu, který vrcholí prvním přípravným zápasem. V sobotu přijede na Složiště druholigový Žižkov a utkání začne v 11 hodin dopoledne. Jedná se o jediný přípravný duel, který Jihočeši sehrají v domácím areálu.

Jihočeši mají v plánu v zimní přípravě odehrát sedm přípravných zápasů. Tři na soustředění na Kypru a tři duely se Spartou, Slavií a Libercem mimo krajské město. Druholigový celek ze Žižkova by měl být tím papírově nejlehčím soupeřem, na kterého Dynamo narazí. Stejně jako pro domácí, bude duel úvodem přípravy i pro pražský celek. Svěřenci trenéra Zdeňka Haška přijedou na jih Čech s kompletním kádrem, který na začátku přípravy čítal 28 hráčů do pole a 3 brankáře. Včetně jmen, která ještě čekala na vyřízení víz v zahraničí a v klubu budou na zkoušku. „Pojedou všichni. Máme v plánu protočit 20 hráčů v poli a dva gólmany. A zbylí hráči, co se nevejdou do nominace, ti budou mít v Budějovicích náhradní program a takové zatížení, jako by 45 minut odehráli,“ vysvětlil žižkovský kouč.

Ten našel svůj kádr prakticky celý pohromadě. Jediným odchodem byl návrat českobudějovického Michala Řezáče zpět do mateřského klubu z hostování. „Za ten půlrok tam mám hodně kamarádů, ale nijak prestižně ten zápas neberu. Je to jen příprava,“ uvedl Michal Řezáč.

Co je jisté, to je fakt, že v brance nebude stát Jindřich Staněk. Ten totiž v průběhu týdne odešel na hostování do Viktorie Plzeň, kde stráví jarní část sezony a Západočeský klub na něj bude moci uplatnit opci. „Je důležité, abychom si vychovali gólmana,“ říkal při představení zimních posil kouč David Horejš. I proto by se v brance mohl objevit nováček Martin Janáček, který se na jih Čech vrátil z pražské Sparty.

Viktoria Žižkov je tradičním soupeřem Jihočechů v přípravě. V létě ji v generálce na ligu Jihočeši porazili 3:0. Naposledy vyhrála na Složišti v říjnu při reprezentační pauze 3:1. Zatímco v minulé sezoně se Žižkov zachraňoval v posledním kole ve druhé lize, letos je s 26 body šestý.

Sobotní zápas můžete sledovat online na webu www.onlajny.com a nebo jako video přenos pod tímto odkazem ZDE.