Měl největší šanci svého týmu na zajištění bodového zisku. Kapitán Tomáš Sivok si v 74. minutě vyskočil nejvýše na centr Benjamina Čoliče a jeho pokus hlavou se od břevna branky Liberce odrazil jen těsně před brankovou čáru. Gól nepadl. Dynamo nesrovnalo a Severočeši si tak z Budějovic odvezli tři body za výhru 1:0 v zápase dvou rozdílných poločasů. Zatímco v prvním měli navrch domácí, ve druhém byl nebezpečnější Slovan.

Shodneme se na tom, že první poločas patřil vám a druhý potom Liberci? Co se změnilo před druhou půlí?
Bylo vidět, že jsme do druhé půle nevstoupili dobře. Liberec tam měl tyčku, kterou Jarda Drobný ještě chytil. Nechytili jsme začátek a hosté nám dali gól z brejku a přitom jsme se na to připravovali. Věděli jsme, že na tom mají svou hru založenou. Po té inkasované brance už jsme žádné velké šance neměli. Bylo to takové upachtěné. Já měl jen tu hlavičku, která spadla na lajnu, takže se dá říct, že nám chybělo i trochu štěstí. Byla to škoda. První poločas patřil nám, druhý Liberci.

Dělaly vám problémy rychlé náběhy Kuchty nebo Malinského?
Ze začátku ne. První půli nic neměli. Snad jen Kuchta utekl, když házeli aut, ale to hodili o deset metrů dál, než měli. Nevím už ani, kdo to tam házel. Druhou půli už pak nebezpečné byly. Dostali jsme gól, hráli vabank. Ztratili jsme míč před velkým vápnem a Liberec měl na tom hru založenou. Malinský, Kuchta nebo Pešek se v tomhle stylu cítí jako ryby ve vodě. A nám už to dělalo problémy. Hřiště bylo velké.

Už tři zápasy v řadě jste nedali gól. Je právě střílení gólů aktuálně největším problémem týmu?
Když jsme za tři zápasy nedali gól, asi to problém trochu je. Měli jsme zápasy, kdy jsme dali všechno. Teď od duelu s Ostravou jsme šance sice měli, ale neproměňovali je. Takovej je fotbal. Ještě máme pět zápasů. Musíme se porvat o první desítku a nevzdáváme ještě ani boj o šestku. Ale musím góly dávat.

Na stadion se nakonec dostali i fanoušci, kteří před zápasem skandovali za zdí za tribunou, a protože nakonec nebyla nečekaně překročená kvóta 300 lidí na utkání, tak je klub v průběhu utkání pustil dovnitř. Potěšilo vás to?
Bylo to příjemný. Hrát před prázdným stadionem je katastrofa. Člověk je celej život zvyklý hrát před plnýma tribuna, a když lidé nejsou, tak je to těžký. Endorfiny nejsou takové. Tohle bylo fajn oživení.

V neděli hrajete na Bohemians, kteří porazili Teplice 4:0. Ti přitom zdolali o víkendu Liberec. Je vidět, že liga bude nevyzpytatelná, že?
Určitě ano. Bylo to ale už jasný dopředu. Pokud budou zápasy delší dobu po třech nebo čtyřech dne, tak to hráči nejsou schopní odehrát všechno v takové kvalitě a tempu, než když hrají vložené duely třeba jednou za dva týdny nebo dva týdny v kuse. Ale aspoň vidíte, že každý zápas je jiný. My viděli zápas v Teplicích, kde byl Liberec lepší a prohrál. Teplice dostaly dneska čtyři góly. Každý má v lize o co hrát.