Česká reprezentace do jednadvaceti let zvládla vítězně úvodní zápas baráže o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let proti Islandu. V Reykjavíku sice prohrávala, ale díky gólům Valenty a Sejka skóre otočila a vyhrála 2:1. Na triumf bude chtít už v úterý navázat na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích.

První utkání baráže o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let zvládl český výběr na jedničku. Na Islandu sice prohrával, pak ale nejprve rychle vyrovnal zásluhou Matěje Valenty a v druhém poločase dokonal obrat skóre Václav Sejk. Do odvetného utkání v Českých Budějovicích, které je na programu v úterý, tak půjde s výhodou.

„Myslím, že jsme proti těžkému soupeři zaslouženě vyhráli. Sice se nám v určitých pasážích nedařilo tolik kombinovat, ale odehráli jsme dobré utkání, co se týče soubojů. Měli jsme v průběhu utkání i další šance,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč Jan Suchopárek. Na své svěřence mohl být hrdý. První část mise se jim povedla, teď je třeba uspět i v té druhé.

„Určitě v odvetě mohou hrát aktivněji, protože my máme lepší výchozí pozici. Ale celkově budou hrát asi dost podobně. Dokázali jsme si, že s nimi můžeme hrát a je to soupeř k poražení. Jsme v lepším postavení než soupeř před odvetou,“ myslí si člen české jednadvacítky, střelec prvního gólů na Islandu a bývalý hráč Dynama Matěj Valenta, který v současné době obléká barvy Liberce.

Český tým se v noci z pátku na sobotu přesune z Islandu zpět do Čech, kde se tým bude připravovat na druhý zápas. Odveta baráže se hraje v úterý 27. září v Českých Budějovicích s výkopem v 18:00. Vstupenky na domácí utkání lze zakoupit na webu www.ticketportal.cz.

.