Vyzkoušel už řadu míst v sestavě. Od levého beka přes různé pozice v ofenzivě. Jedno je však jasné. Lukáš Provod je nesmírně pracovitým a poctivým fotbalistou, který se těší na návrat Dynama do ligy. A na jarní fazonu navazuje i v přípravě, ve které je vidět. Duel se Slavií nebyl výjimkou, Provod přispěl k výhře 2:0 na českým šampionem.

Jde sice stále ještě jen o přípravu, ale skalp mistrovské Slavie je hodně cenný.
Určitě! I když je to v přípravě, tak je to pro nás cenné vítězství. Když porazíte mistra ligy, tak už to něco znamená! A pro nás je to jasný signál toho, že zvolená cesta je správná. Ale musíme makat dál.

V zápase se Slavií jste byl hodně vidět a byl jste několikrát v nebezpečných situacích. Například po faulu na vaší osobu se kopala penalta, kterou Jiří Kladrubský proměnil.
Penalta to byla jasná. Paradoxně jsem špatně nahrál, ale dobrým presinkem jsme získali míč zpět. Dvakrát jsem si to strčil a Hovorka mě skluzem fauloval. Jasná penalta.

Pak ještě ve druhém dějství jste nebezpečně pálil zpoza vápna a brankář Slavie měl s vaší ránou potíže.
Ideálně mi to nesedlo, i proto to letělo tam, kam to letělo. Jinak by to byl gól. Snažím se střílet poměrně často, i trenéři nás k tomu nabádají. Ale zatím mi to moc nepadá. Musím v tréninku střelbu cvičit a snad mi to v lize začne padat. Ale střílet je třeba, bez toho gól nedáte.

Příprava se Slavií se hrála v extrémním vedru. Jak jste se vypořádali s vysokými teplotami?
Ani nevím, jestli jsem zažil zápas v takovém horku. Bylo to hodně náročné, i cesta autobusem byla dlouhá. Ale zvládli jsme to a výsledek to jen potvrzuje.

Soustředění na Lipně spěje do finále. Chystají vám trenéři hodně náročné tréninkové dávky?
Ano, ale jsme rádi, že trenéři nám dávají kratší a intenzivnější tréninky, takže na sluníčku nejsme moc dlouho. Večer máme možnost jít i do wellness, podmínky máme výborné. Navíc na Lipně není ani takové horko jako ve městě. Takže makáme a připravujeme se na ligu.

Lukáš Provod v zápase se Slavií