Sedmkrát za sebou zvítězili českobudějovičtí fotbalisté v probíhajícím ročníku F:NL. Pokud chtějí přidat úspěch číslo osm, potřebují zlomit sedmizápasové čekání na vítězství ve vzájemných zápasech proti Pardubicím. Duel 21. kola začíná v neděli již ve 14:30 na Střeleckém ostrově.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

FK Pardubice
www.fkpardubice.cz
1. místo (47 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (32 bodů)
37:16
Skóre
33:20
David Ledecký (12 gólů)
Nejlepší střelec
Michal Petráň (8 gólů)
Filip Havelka (5 ŽK)
Daniel Mareček (5 ŽK)
Jiří Kladrubský (5 ŽK)
Petr Javorek (5 ŽK)
Žluté karty
Adam Fousek (5 ŽK)
Filip Havelka (1 ČK)
Červené karty
Jan Prosek (1 ČK)
Filip Kopřiva (1 ČK)
Lukáš Zukal (1 ČK)
Jindřich Staněk (6)
Zdeněk Křížek (3)
Čistá konta brankařů
Jiří Letáček (5)
Milan Knobloch (3)
Ústí – Dynamo 0:1
Poslední zápas
Pardubice – Vlašim 0:0

FK Pardubice už pátou sezonu po sobě hrají druhou nejvyšší soutěž a rozhodně v ní nehrají druhé housle. Nejlepšího výsledku dosáhli Východočeši v minulé sezoně, kdy skončili na skvělém třetím místě za postupující dvojicí Příbram-Opava. Také v probíhajícím ročníku se svěřenci trenérské dvojice Jaroslav Novotný – Jiří Krejčí drží v popředí tabulky. Po dvou třetinách soutěže zaujímají šestou příčku se dvaatřiceti body, na barážovou třetí pozici ztrácejí pět bodů.

Brankářskou jedničkou perníkářů je teprve dvacetiletý Jiří Letáček, jenž už pětkrát udržel čisté konto. Obraně zpravidla šéfuje kapitán Jeřábek, který ale v posledním zápase pykal za čtyři žluté karty. Stejný trest potkal i Emila Tischlera, který nosí kapitánskou pásku pro změnu v reprezentační dvacítce, a tak se v neděli vrátí na Střelecký ostrov po dvou týdnech. Důležitými postavami ofenzivní části týmu jsou Ladislav Mužík, zkušený Pavel Černý či nejlepší střelec mužstva se zkušenostmi z Českých Budějovic - osmigólový Michal Petráň.

Českobudějovické Dynamo se veze na vítězné vlně a v televizní dohrávce v Ústí nad Labem zapsalo sedmou výhru za sebou. Jihočeši neprohráli už desetkrát v řadě a i díky zaváhání soupeřů odskočili na čele tabulky druhé Jihlavě už na sedm bodů. Horejšův celek je tak na jaře nadále stoprocentní a další úspěch bude chtít přidat na vlastním stadionu proti nebezpečným Pardubicím. „Jdeme zápas od zápasu, pořád je ve hře ještě třicet bodů,“ krotil po výhře v Ústí euforii trenér David Horejš, který v neděli odkoučuje stý zápas na lavičce Dynama.

Jestli černobílé něco může trápit, jsou to zranění hráči. Do Ústí vůbec neodcestovala trojice Mršič, Havelka, Mareček. Už v průběhu prvního poločasu se navíc zranil i Ladislav Martan a jeho nedělní start je nejistý. Zbytek týmu by měl být kompletní. Na případný čtvrtý karetní trest si musí dávat pozor hned pětice hráčů – Helešic, Wermke, Čavoš, Ledecký a čerstvě také brankář Staněk. Po nedělním duelu s Pardubicemi pojede Dynamo o týden později do Vítkovic.

Vzájemné zápasy:
Prakticky na vlas vyrovnaná je vzájemná bilance obou celků. Zkraje tisíciletí Dynamo pravidelně Východočechy poráželo, ale od roku 2013 dokázali Jihočeši zdolat tým z města perníku pouze jednou. Stalo se tak v květnu roku 2014. Od té doby českobudějovičtí fotbalisté nedokázali porazit Pardubice sedmkrát za sebou. Poslední neúspěch přišel v sedmém kole probíhající sezony, kdy Jihočeši neproměnili své šance a domácí je ve druhém poločase dvěma góly potrestali.

Poslední vzájemné utkání – 1. 9. 2018 – 7. kolo F:NL:
FK Pardubice - SK Dynamo ČB 2:0 (0:0)
Branky: 52. P. Černý, 85. Petráň. ŽK: Fousek, Kovář, Prosek - Wermke, Helešic, Kladrubský. Rozhodčí: Rejžek - Pelikán, Batík. Diváků: 603.
Sestava Pardubic: Knobloch – Prosek, Jakub Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – A. Fousek (76. Kühnel), P. Černý, Tischler, Kovář (71. Kašiar) – Petráň (90. Huf).
Sestava Dynama: Křížek – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Javorek – Wermke (74. Kovaľ), Grajciar (78. Táborský), Mršić – Ledecký.

Ostatní zápasy 21. kola:
Jihlava - Varnsdorf5. 4. 201918:00
Chrudim - Táborsko6. 4. 201910:15
Třinec - Vítkovice6. 4. 201910:15
Prostějov - Znojmo6. 4. 201916:30
Žižkov - Sokolov7. 4. 201910:15
Vlašim – Hradec Králové7. 4. 201910:15
Brno – Ústí nad Labem7. 4. 201914:30

Utkání 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v neděli ve 14:30 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Ginzel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Zdeněk Dobrovolný a Miroslav Fišer.