Stejně jako v minulých týdnech kategorie U12 a U11 tak i naše U9 hrála o uplynulém víkendu finálový turnaj Ondrášovky Cupu 2018, který se konal v Hradci Královém.

Náš tým kvůli velké vzdálenosti a brzkému sobotnímu startu turnaje odjel do Hradce již v pátek v podvečer. Děti byly společně s trenéry ubytovány v hotelu Alessandria, odkud to pak bylo na stadión již jen několik málo minut. V sobotu ráno po zahajovacím ceremoniálu čekal náš tým pod vedením trenérů M. Peterky a D. Mikuličky první zápas proti Opavě. I po rychle obdržené brance do naší sítě jsme dokázali zápas otočit a po výhře 2:1 si připsat první tři body do tabulky.

Další sobotní zápasy se ale našim klukům (a jedné dívce) již tolik výsledkově nedařilo, několik zbytečných těsných proher a remíz nás posunulo do nedělních bojů v Bronzové skupině. Druhý den se již dařilo o trochu lépe, nicméně výsledky i ta stačily jen na celkové 20. místo.

Hlavní trenér kategorie U9 Marek Peterka finálový turnaj hodnotí takto: „Účast ve finále tohoto velkého a prestižního turnaje jsme si vybojovali přímým postupem z kvalifikace loni na podzim. Již to, že na začátku soutěže stálo téměř 150 týmů z celé republiky a nám se podařilo dostat mezi 24 nejlepších považuji za velký úspěch. To, že ve finálovém turnaji se nám výsledkově tolik nedařilo a skončili jsme dvacátí neberu vůbec jako nějakou prohru. Zajímá mě herní projev, nebo zda si děti dokáží přenést do zápasu to, co děláme na trénincích a hlavně jestli je to baví a mají z fotbalu radost. Výsledky jsou v tomto věku u mě až na posledním místě. A i kdyby je někdo řešil, tak být dvacátí v republice, s ohledem na to kolik týmů je na začátku, přece není vůbec špatné. Náš tým měl možnost konfrontace s nejlepšími týmy z republiky a kromě zápasu s Baníkem Ostrava, který nám nedal šanci, byly ostatní zápasy velmi vyrovnané, většinou jsme prohráli těsně, nikdo nás vyloženě nepřehrál. V několika zápasech jsme i dlouho vedli a vítězství ztratili až v posledních minutách utkání. Herní projev hodnotím kladně, právě takováto těžká utkání proti kvalitním soupeřům potřebujeme hrát, abychom se zlepšovali. Nicméně nám tento turnaj ukázal na čem musíme zapracovat, kde nás tzv. tlačí bota. Je to zejména koncovka a hra jeden na jednoho. Takže se do toho hned pustíme. Za čtrnáct dní nás čeká podobný turnaj (JAKO Cup), tak zkusíme do té doby na nedostatcích trochu zapracovat. Jinak jsme si turnaj skvěle užili, nejenom zápasy, ale třeba i rozhovory, fotbalový kvíz a celou tu atmosféru kolem, protože Ondrášovka Cup je vždy perfektně připravená a zorganizovaná akce. Těšíme se tak již na příští ročník, já věřím, že se do finále opět probojujeme."