Duel tabulkových sousedů a vyznavačů černobílých barev neměl vítěze. Po hodině hry měli k prvnímu tříbodovému zisku zvenčí blíže Budějovičtí, kteří v tu dobu drželi vedení 2:1 a hráli přesilovku.

Hradecký nováček v prostředí mladoboleslavského stadionu body jen tak nerozdává. Mladé a urostlé mužstvo protřelého kouče Miroslava Koubka tu prohrálo jen jednou.

„Věděli jsme, že Hradec je tady v domácím azylu velice silný. Byli jsme na to připraveni a podali jsme velice slušný výkon. Až na pár úvodních minut jsme hru kontrolovali. Bylo důležité, že se nám podařilo do poločasu vyrovnat,“ uvedl na pozápasové tiskovce trenér David Horejš, jehož svěřenci srovnali po osmém rohu Van Burenem.

Po obrátce mělo Dynamo navrch, dobře kombinovalo a domácí přehrávalo. Do zaslouženého vedení šlo opět po rohovém kopu, když Mihálik hlavičkoval do tyče a Škoda doklepával do sítě. „Do druhé půle jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Dali jsme vedoucí branku. Pak nám ještě napomohla červená karta. Měli jsme hru jednoznačně pod kontrolou,“ zmínil Horejš, že Hradec byl téměř na lopatkách a dohrával o desíti. „Závěr jsme ale nezvládli,“ kroutil hlavou.

„Měli jsme hru kontrolovat víc, jako když byl soupeř v plném počtu. Když měl o jednoho méně, uchýlili jsme se k dlouhému nákopu. Pak z toho vzniknul zbytečný roh, penalta, červená karta a ještě gól. Trojitý trest,“ povzdechl si Horejš. „K penaltě se nebudu vyjadřovat,“ dodal.

V pětiminutovém nastavení byla obrana Dynama pod tlakem. Votroci zahrávali v dramatickém závěru jeden roh za druhým. „Dnes jsme se tu sami připravili o dva body. Na druhou stranu Hradec měl v posledních pěti minutách šest rohů a mohl to převrátit na svou stranu,“ uzavřel hodnocení hostující kouč, jehož tým udržel šestou příčku i před nadcházejícím domácím soubojem s druhou Viktorií Plzeň, která remizovala na Letné se Spartou 2:2.