Poslední přípravný zápas a pak už na ligu! Jihočeši uzavřou letní přípravné období soubojem s Viktorií Žižkov, který se odehraje v sobotu od 16:30 na Střeleckém ostrově. Vstup na zápas bude zdarma. Černobílí budou v posledním přípravném testu ladit sestavu na první ligové kolo o osm dní později proti Opavě.

FK Viktoria Žižkov je tradiční český fotbalový klub, který po stíhající jízdě v závěru sezony uhájil druholigovou příslušnost i pro příští sezonu. Na nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se pražský tým připravuje pod vedením trenérské dvojice Zdeněk Hašek – Daniel Sochor a Viktorka zatím v přípravě porazila Jihlavu a na turnaji v Počátkách skončila po výhře nad Táborskem 3:0 a prohře s Chrudimí 0:1 druhá. Jak to v posledních letech pod žižkovským vysílačem bývá, i během letní pauzy se tým hodně vyměnil. Posledními posilami jsou brazilští ofenzivní fotbalisté Filipe De Oliveira Egídio a Guttiner Heider Fernando Costa Tenorio, zvaný Guti.

Českobudějovické Dynamo absolvovalo dosavadní přípravu s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky. Závěrečný šestý duel přípravy už bude pro černobílé ostrým testem. Jihočeši se poslední dva týdny před ligou už chystají v režimu, který je podobný tomu během sezony. „Ještě máme v sestavě několik otazníků, takže některé hráče prostřídáme,“ neodkrývá karty trenér David Horejš. V týdnu se objevily drobné zdravotní problémy u Ladislava Martana, naopak s týmem už naplno trénuje Lukáš Havel. Kádr českobudějovických fotbalistů definitivně uzavřený není, Dynamo však aktivně další posily nehledá. S týmem dál trénuje Tomáš Sivok, čeká se na jeho rozhodnutí. Klub jedná o podmínkách smlouvy s testovaným Ayongem.

Generálka Dynama na nový ligový ročník proti Viktorii Žižkov se odehraje v sobotu od 16:30 hodin na Střeleckém ostrově a vy můžete sledovat v online reportáži zde Na generálku je vstup zdarma.