Po nečekaném příchodu Karla Poborského v roce 2005 se schyluje k dalšímu velkému přestupu do Dynama České Budějovice. Na začátku příštího týdne by měl smlouvu v aktuálně třináctém týmu ligové tabulky podepsat velezkušený stoper Tomáš Řepka, který v minulosti oblékal dresy Sparty, Fiorentiny nebo West Hamu United. Příchod Tomáše Řepky nebude pro Dynamo pouze sportovním přínosem shodují se představitelé budějovického klubu.

Sportovní kvality Tomáše Řepky jsou samozřejmě neoddiskutovatelné a od jeho přítomnosti na hrací ploše si Jihočeši hodně slibují. Dynamo bylo na podzim s dvaatřiceti góly nejhůře bránícím týmem Gambrinus ligy. "Na podzim jsme měli opravdu v defenzivě značné rezervy. Trenér Cipro musel často do zápasů stavět velice kombinovanou sestavu, protože řada hráčů měla zdravotní problémy. Mimo hru byli stopeři Horejš s Novákem, nyní je na delší dobu mimo hru další stoper Brezinský a podobné problémy jsme měli i na krajích obrany, kde až v průběhu sezony tým posílil na levý kraj Machovec (ten je momentálně také zraněný, pozn. autora) a napravo hrál záložník Grigorij Čirkin," vypočítává tiskový mluvčí Dynama Radim Šupka. Právě Tomáš Řepka by se měl okamžitě začlenit do základní sestavy, kde by nejpravděpodobněji hrál s Romanem Lengyelem. "Tomáš tady ještě nyní, takže je zbytečné spekulovat, na jakém postu a s kým by měl hrát. Přesto je ale jasné, že fotbalista formátu Tomáše Řepky bude pro tým jednoznačně přínosem. Jeho obrovské zkušenosti ze zahraničí i z Gambrinus ligy jsou k nezaplacení," říká trenér František Cipro.

Právě zkušenosti by měly být dalším faktorem, který pomůže Dynamo v boji o záchranu v lize. "Náš náskok na sestupové příčky je velmi malý a samozřejmě všichni víme, že nás na jaře čeká boj o záchranu. Přestože Tomáš v posledních letech bojoval se Spartou spíše o tituly, určitě jeho zkušenosti budou na hřišti znát i v boji o záchranu," říká Radim Šupka. Příchod takto zkušeného fotbalisty samozřejmě vítají i samotní hráči A-týmu. "Bylo mi nedávno dvaadvacet let, mohu se od něj především hodně přiučit. Má toho za sebou už dost a hodně toho v kariéře dosáhl. A nejde jen o mě, on může poradit nejenom obráncům, ale i záložníkům a útočníkům," říká mladá stoper Dynama Pavel Novák.

Dalším přínosem pro A-tým Dynama mohou být vůdcovské schopnosti Tomáše Řepky. Během všech svých dosavadních angažmá vystupoval jako vůdce týmu i celé kabiny. Právě s tím mají Jihočeši v posledních sezonách problémy. V kádru prvního mužstva jsou sice velmi dobří fotbalisté, rozený vůdce ale chybí, na což upozorňoval trenér Cipro hned při svém příchodu k týmu. "Poslední opravdovou osobností v mužstvu byl Tomáš Hunal. Od té doby přišli do týmu hráči jako Otepka nebo Lengyel, nikdo z nich ale není takový ten opravdový lídr," řekl tehdy Cipro. Nyní by se mělo ale vše změnit. Šéfové Dynama si slibují, že Řepka dokáže svou vášní a zaujetím v dobrém slova smyslu pobláznit i další hráče na hřišti.

Příchodem Tomáše Řepky se samozřejmě částečně zvýší i náklady na chod A-týmu, přesto na tom mohou Jihočeši ještě vydělat. "Za poslední týden se ohledně Dynama a Tomáše Řepky psalo jako snad nikdy před tím. Všechny sportovní noviny i internetové servery mají informace o příchodu Tomáše Řepky na prvních místech. Je to mediálně velice vděčné téma a určitě to náš klub zviditelňuje," dodává Radim Šupka. Příchod Tomáše Řepky by mohl být skvělým obchodním tahem. Zájem o Dynamo bude určitě větší, a to může být zajímavé i pro potenciální nové sponzory a partnery klubu.

Když se v roce 2005 vrátil Karel Poborský do tehdy druholigového Dynama, způsobil úplné fanouškovské šílenství. Jihočeši se tehdy ve druhé lize trápili a po sedmi kolech byli na třináctém místě tabulky. Na zápasy chodilo sotva dva tisíce diváků a první zápas Poborského sledovalo tehdy téměř 4000 diváků. "Jméno Tomáše Řepky by mělo na Střelecký ostrov přitáhnout fanoušky. Slibujeme si od jeho příchodu, že se nám zvýší návštěvnost. Chtěli jsme dát signál budějovickému publiku, že o tom přemýšlíme a řešíme otázku návštěvnosti i vzhledem k tomu, že třeba v hokeji přicházeli v poslední době do Budějovic velice významní hráči. Chceme nějakým způsobem odměnit i naše fanoušky," říká generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

Pokud nenastane nějaká neočekávaná skutečnost, měl by se Tomáš Řepka v Českých Budějovicích hlásit v úterý dopoledne. Po podpisu smlouvy by se měl okamžitě připojit k A-týmu, který bude od pondělí na kondičním soustředění ve Frymburku.