Do jarní části sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí fotbalisté Dynama posilněni o dalšího fotbalistu. V pátek odpoledne došlo k podpisu smlouvy s ofenzivně laděným záložníkem nebo útočníkem Patrikem Brandnerem, který na jih Čech přestupuje z Dukly Praha.

Patrik Brandner začal s fotbalem ve vesničce Drozdov a velmi brzy pak přestoupil do Hořovic u Berouna. Od sedmé třídy základní školy působil v Příbrami, kde vydržel deset sezon. V lednu roku 2017 pak přestoupil do pražské Dukly, kde vydržel do konce roku 2018 a poté dostal od klubu svolení hledat si nové angažmá.

Během zimy se Patrik Brandner nejprve ucházel o angažmá v Hradci Králové, kde stihl ve dvou zápasech vstřelit dva góly. Jenže Hradec se nakonec rozhodl, že ho z Dukly nevykoupí. Takže následně se připojil k budějovickému týmu, který byl akorát na cestě do Chorvatska. Také za Dynamo dokázal pětadvacetiletý forvard vstřelit da góly. „Páťa v Chorvatsku nastoupil do všech tří zápasů a prokázal svou kvalitu. Věřím tomu, že by pro nás mohl být přínosem. On se k týmu připojil prakticky až před odjezdem a za ten týden skvěle zapadl a bude pro nás platným hráčem," věří trenér Dynama David Horejš.

Ivo Táborský a Patrik Brandner
Patrik Brandner (vpravo) po gólové spolupráci s Ivem Táborským

Na angažmá na jihu Čech se těší i sám Patrik Brandner. „Určitě je to pro mne velká výzva. České Budějovice jsou velké město a mají letos ty nejvyšší ambice postoupit do první ligy. Z tohoto hlediska to tak beru jako velkou výzvu," řekl Patrik Brandner ještě během soustředění v chorvatském Medulinu.

Pro Patrik Brandnera bude druhá nejvyšší soutěž novou zkušeností. V dosavadní kariéře totiž tuto soutěž ještě nikdy nehrál. V první lize nastoupil během šesti sezon do 78 zápasů, v nichž zaznamenal pět branek. Ještě na podzim loňského roku hrál pravidelně první ligu za Duklu, za kterou nastoupil v šestnácti zápasech.

Patrik Brandner: Hrát za Dynamo je velká výzva (4. února 2019)

Spolu s Dynamem vycestoval do Chorvatska také ofenzivně laděný fotbalista Patrik Brandner. Pětadvacetiletý hráč se nad možností trénovat s budějovickým týmem dlouho nerozmýšlel.