Oba výborně zapadli do českobudějovického týmu a během jarní části mu pomohli k řadě vítězství. Zejména Ladislav Martan patří k základním stavebním kamenům sestava Dynama. Ani on, ani Patrik Brandner však do duelu ve Znojmě neměli ve statistikách vstřelenou branku v černobílém dresu. V neděli se to změnilo, Martan přidal ke gólu i asistenci, Brandner se prosadil za půlhodiny dokonce dvakrát.

Po hubených výhrách se Jihočeši rozstříleli a za poslední dva duely nasázeli Táborsku a Znojmu hned devět branek. Pětigólový nášup Jihomoravanům byl nejvyšší v sezoně od Horejšova celku, po hodině hry však platil stav 1:0. „Vítězství se nerodilo lehce. Začali jsme dobře, po gólu na 1:0 jsme ale trošku polevili. O přestávce jsme si to vyříkali a ve druhém poločase začaly naše gólové hody,“ kvitoval Ladislav Martan, střelec prvního českobudějovického gólu. „Ve fotbale to tak občas bývá. Na chvíli jsme vyklidili pozice, soupeř nás zatlačil. Důležité je, že jsme se pak vrátili k naší hře a zápas zvládli,“ vysvětloval křídelník černobílých výpadek ve druhé části prvního poločasu.

Ladislav Martan svojí trefou nejenže otevřel gólový účet zápasu ve Znojmě, ale také oslavil svůj první zásah v soutěžním utkání v dresu Dynama. „Jirka Kladrubský svou asi stou gólovou asistencí v této sezoně poslal za obranu krásný míč a já už ho jenom lízl na přední tyč. Jsem za gól moc rád, protože už jsem začínal být trošku nervózní. O to víc mě těší, protože naposledy s Táborskem zahodil stoprocentní šanci,“ s úsměvem hodnotí své rozdílné nakládaní s nabídnutými příležitostmi v posledních dvou duelech.

Patrik Brandner se chystá do hry

Premiérový gól v černobílém dresu zaznamenal na jihu Moravy i Patrik Brandner. Ofenzivní univerzál se prosadil hned dvakrát. „Když jsem šel na hřiště v 60. minutě za stavu 1:0, vážně jsem nečekal, že to skončí 5:2. Ale důležité je, že jsme zvládli i další zápas. Gól jsem mohl dát už ze své první šance, nevěděl jsem, kam vystřelit, nakonec jsem trefil tyčku.“ Dlouho však zimní posila Dynama z pražské Dukly smutnit nemusela. „Peter Grajciar dal míč doprava na Láďu Martana, ten mi připravil krásný centr a já už si jen balon zpracoval a dával do prázdné branky,“ vrací se ke svému premiérovému zásahu, který poslal Jihočechy ve Znojmě do čtyřbrankového vedení v 81. minutě. Pak Znojemští dvěma góly snížili, ale Brandner měl připraveno ještě své druhé gólové razítko. „Michal Řezáč mi prsy přiklepl míč, já ho napálil z voleje nártem a trefil jsem přesně.“

Českobudějovičtí jsou zase o krok blíž k postupu do první ligy. I když hráči ani trenéři nechtějí nic zakřiknout, kola ubývají, náskok Dynama zůstává při nejmenším stejný. „Je až neuvěřitelné, jakou vítěznou šňůru si držíme. Ale dokud nebude nic definitivní, tak nemá cenu cokoliv předbíhat,“ uvědomuje si devětadvacetiletý Martan. Nohama na zemi zůstává i jeho spoluhráč z ofenzivní letky černobílých Patrik Brandner. „Máme jedenáct výher za sebou, ještě pár zápasů nám zbývá. Půjdeme do dalších utkání pro další výhry a věřím, že vše dotáhneme do zdárného konce.“

Na cestě za dvanáctou výhrou bude stát v neděli na Střeleckém ostrově celek ze Sokolova. Horejšovi svěřenci se těší, že po náročném anglickém týdnu částečně dobijí baterky. „Tři zápasy v jednom týdnu byly náročné. Trošku nám docházely ke konci zápasu síly. Ale nyní si odpočineme, zregenerujeme a v neděli půjdeme na Sokolov,“ uzavírá Ladislav Martan odhodlaně.

Martan zahodil s Táborskem stoprocentní šanci