Po pěti odehraných kolech mají fotbalisté Dynama na kontě tři body. Všechny získali na venkovních hřištích a na další si zřejmě budou muset dlouho počkat. Podle vládních opatření se nebude hrát minimálně dalších čtrnáct. O uplynulých zápasech a nové situaci hovořil záložník Patrik Čavoš, který zatím chyběl svému týmu na hřišti pouhých dvacet jedna minut.

Jak hodnotíte odehraných pět zápasů?
Nijak dobře. Výsledkově jsme je nezvládli. Herně to taky nebylo optimální, přestože jsme měli několikrát smůlu při obdržených brankách. Představujeme si naši hru jinak.

Naposledy jste získali bod za remízu v Mladé Boleslavi. Bylo pro vás vyrovnání v posledních minutách odměnou za práci v celém utkání?
Z mého pohledu určitě. Při třech akcích soupeře jsme zaspali a dvakrát inkasovali. Dali nám lekci z efektivity, ale koncem prvního poločasu jsme to zlomili a ve druhé půli už jsme byli jasně lepší. Šli jsme si za tím, abychom alespoň bod uhráli.

Cítil jste na hřišti, že se mužstvo po náročném týdnu přípravy semklo?
Ano, ale i kdyby nepřišly problémy, které nastaly, tak bychom hráli jeden za druhého. Je to naše silná stránka a velká přednost, zdobilo nás to už loni. Vrátilo se nám to tím, že jsme dokázali bodovat.

Zatím jste bodovali jenom na venkovních hřištích. Čím to podle vás je?
Rozhodně bych se nevymlouval na těžký los. Je jasné, že duely s týmy z čela tabulky jsou ještě o poznání náročnější, ale s nikým to není jednoduché.

Mrzí vás, že jste alespoň jeden z venkovních zápasů nedotáhli do vítězného konce?
Je to škoda, ale bylo to většinou opravdu vyrovnané a také jsme mohli prohrát. Body z venkovních zápasů jsou pro nás důležité. Štve nás, že jsme zatím nedokázali bodovat doma před vlastními fanoušky. To jsou pro nás hlavní ztráty.

Kromě brankáře Jaroslava Drobného máte zatím na kontě nejvíce odehraných minut ze všech hráčů. Mimořádně vás těší, že dostáváte důvěru od trenérů a zároveň se vám vyhýbají nemoci i zranění?
V této době je samozřejmě zdraví velice důležité, ale o nominaci do utkání rozhoduje několik dalších faktorů. Jsem rád, že dostávám šanci a chci týmu odvést maximum. Máme to tak v kabině nastavené všichni a je to jedině dobře.

Už víte, co vás od pondělí čeká?
Je to vše hodně čerstvé, takže žádné přesné informace zatím nemáme. Ale určitě to v následujících dnech, možná i hodinách, přijde.

Co říkáte vládním opatřením, která od pondělí na čtrnáct dní přerušují veškeré sportovní soutěži v republice?
Úplně s tím nesouhlasím, protože jsme každý týden testovaní, což skoro nikdo není. Je to škoda, že to zasahuje i nás.