Po odloženém utkání s Bohemians se fotbalisté Dynama znovu představí v ligovém utkání v sobotu, kdy budou od 16:30 hrát na stadionu Mladé Boleslavi. Na Středočechy nemají svěřenci Davida Horejše dobré vzpomínky, protože s nimi v loňské sezoně vypadli v bojích o evropské poháry.

FK Mladá Boleslav
www.fkmb.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
14. místo (4 body)
Postavení v tabulce
16. místo (2 body)
4:9
Skóre
2:10
Mašek (2)
Nejlepší střelec
Matějka, Šulc (1)
Budínský, Drchal,
Mazuch (1)
Nejvíce asistencí
Javorek, Kladrubský (1)
Karviná - Ml. Boleslav 0:0
Poslední zápas
Opava - Dynamo 0:0
RVPPP
Forma
RPRP

FK Mladá Boleslav

Středočeši v uplynulém ročníku na poslední chvíli proklouzli do skupiny o evropské poháry, kde se jim ve vyřazovací fázi podařilo postupně vyřadit budějovické Dynamo a následně i pražské Bohemians. Do předkol Evropské ligy se však nepodívali, protože v rozhodujícím utkání na hřišti Liberce prohráli.

Před novou sezonou získali Boleslavští tři sparťanské posily. Na hostování dorazili Drchal, Zahustel a Kulhánek, který strávil uplynulý ročník v budějovickém dresu. S týmem se naopak rozloučili Zelený, Pudil nebo Ladra.

Vstup do probíhající sezony se Boleslavi vůbec nepovedl. V prvních třech kolech neuhrála ani bod, vítězství slavila až ve čtvrtém proti Jablonci. V posledním odehraném zápase remizovala na půdě Karviné.

Poslední vzájemné utkání – 27. 6. 2020:
SK Dynamo ČB - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branka: 8. Zelený, 64. Jiří Klíma. ŽK: Mészáros, Čolić. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Vaňkát.
Sestava Dynamo: Křížek – Čolić, Sivok (87. Talovierov), L. Havel, Kladrubský (74. Novák) – Čavoš, Javorek (46. Havelka), Mészáros (46. Táborský), Šulc, Mršić (74. Brandner) – Schranz.
Sestava Boleslav: Šeda – Tatajev, Zelený, Túlio (85. Mazuch), Křapka – Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra (66. Douděra), Janošek, Budínský (80. Mašek) – Fulnek (85. Stránský), Jakub Klíma.

Utkání 6. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:30 v Mladé Boleslavi a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Miroslav Zelinka, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jan Paták a Lucie Ratajová.