Fotbalisté Dynama hrají v sobotu od 15 hodin zápas 16. kola FORTUNA:LIGY proti Slovácku. Televizní utkání proti druhému týmu tabulky může na základě Krizového opatření vlády ČR přímo na stadionu sledovat pouze 1000 diváků. Dynamo umožní vstup všem svým permanentkářům a také těm, kteří si stihli vstupenky pořídit v předprodeji.

Ligová fotbalová asociace a prvoligové kluby musí reagovat na nová pravidla spojená s organizací sportovních událostí. Vláda České republiky na svém čtvrtečním zasedání rozhodla, že na sportovní a kulturní události smí dorazit maximálně 1000 diváků. „Pro náš klub to znamená, že na Slovácko mohou dorazit všichni držitelé permanentních karet. Zároveň mohou na stadion vyrazit ti, kteří si stihli zakoupit vstupenky v internetovém předprodeji. Naopak musíme ostatním fanouškům bohužel oznámit, že v den zápasu zůstanou pokladny uzavřené a že se další vstupenky v sobotu již prodávat nebudou," říká PR a media manažer Dynama Aleš Strouha.

Jako při posledních zápasech na Střeleckém ostrově platí, že všechny osoby na stadionu musí u vstupu prokázat svou bezinfekčnost. Ta lze doložit pouze certifikátem o dokončeném očkování a nebo certifikátem o prodělané nemoci covid-19 před méně než 180 dny. Osoby mladší osmnácti let se mohou prokázat negativním PCR testem, děti do dvanácti let svou bezinfekčnost prokazovat nemusí.

Klub zároveň důrazně připomíná, že je potřeba v průběhu zápasu mít na tribuně nasazený respirátor třídy FFP2/KN95.

Na základě Krizového opatření vlády ČR je také zakázána konzumace alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech. To tedy znamená, že na Střeleckém ostrově nebude možné koupit žádné alkoholické nápoje.