Fotbalové Dynamo oficiálně přichází o jednoho ze svých nejperspektivnějších hráčů základní sestavy. Právě dnes byl dotažený delší dobu avizovaný přestup Maksyma Talovierova do Slavie Praha! Mladý ukrajinský reprezentant se již připojil k mistrovskému klubu, se kterým se vydal na zimní soustředění do Portugalska.

Každý budějovický fanoušek asi zná fotbalový příběh Maksyma Talovierova. Ten se z rodné Ukrajiny jako osmnáctiletý vydal do České republiky, kde začal sbírat zkušenosti v dorosteneckém týmu Dynama a následně také na hostování v pražské Spartě, kde pravidelně nastupoval za tehdy třetiligovou rezervu. Po svém návratu do Budějovic se velmi rychle propracoval do sestavy ligového A-týmu a místo získal i v reprezentačním výběru Ukrajiny do jednadvaceti let.

Už v průběhu loňské sezony se stal žhavým zbožím na přestupovém trhu a dostihy o služby talentovaného fotbalisty nakonec vyhrála pražská Slavia, ve které fanoušky oblíbený "Max" podepsal pětiletou smlouvu. „Chtěl bych všem fanouškům Dynama poděkovat za jejich přízeň. Tři roky v Dynamu jsem si náramně užil a budu na ně rád vzpomínat. Teď mě ale čeká nová výzva a udělám vše pro to, abych se v kádru úřadujícího mistra prosadil," řekl Talovierov těsně po podpisu smlouvy ve Slavii Praha.

Maksym Talovierov odehrál za A-tým Dynama téměř padesát zápasů v první lize a na konto si připsal jednu vstřelenou branku. Včetně pohárových a přípravných zápasů nastoupil za první mužstvo celkem do 74 utkání.

Takto představila Česká televize Maksyma Talovierova v únoru loňského roku