Čeká ho boj o místo v sestavě třeba s jedním z nejlepších českých šutérů Milanem Škodou, přesto se na novou výzvu moc těší. Jednadvacetiletý útočník Zdeněk Linhart v úterý podepsal smlouvu v pražské Slavii a poprvé v kariéře mění dres. V celku sešívaných jej čeká tvrdá konkurence.

V úterý jste na Slavii podepsal smlouvu. Jak se celý přestup upekl?
S agentem jsme se shodli, že v tomto přestupovém období budu chtít změnit klub, protože v Dynamu už jsme nechtěli podepisovat novou smlouvu. Klub se mě tedy snažil prodat teď v zimě, kdy mám ještě platnou smlouvu. Dynamo přišlo s tím, že zájem má Slavia, se kterou se nakonec i dohodlo na ceně. Jednalo se i s Olomoucí, ale to nakonec nedopadlo.

Co bylo hlavním impulzem pro takové rozhodnutí?
S mým manažerem i panem Vozábalem jsme se shodli, že pro moji další kariéru by byla prospěšná změna. Ta změna by měla pomoci mně a finančně i Dynamu. Když to dopadlo takhle, tak snad jsou všechny strany spokojené.

Po vašem raketovém vstupu do ligy, kdy se mluvilo i o zájmu Plzně, přišel trošku herní útlum. Věřil jste při rozhodnutí o změně klubu v to, že by vás chtěl klub, jakým je Slavie?

Zdeněk Linhart slaví poslední gól v dresu Dynama
Nemyslel jsem na konkrétní kluby. Je pravda, že jsem měl hlušší období. Ale věřím, že změna mi prospěje a jsem rád, že to takhle dopadlo.

V Dynamu jste odkopal zatím celou svoji kariéru. Jak budete vzpomínat na roky pod Černou věží?
V Budějovicích jsem se narodil a prošel jsem zde všemi mládežnickými kategoriemi. Dynamo je klub, který mě vychoval a dal mi šanci v první lize, na což se nezapomíná. Za to jsem moc vděčný.

Máte v hlavě moment, který se vám vybaví při vzpomínce na roky v Dynamu?
Mezi nejlepší momenty patří zápas v Plzni, kde jsem dal první ligový gól. A také moc rád vzpomínám na postupovou sezonu. To byly asi nejlepší zážitky.

Už jste si stihl uvědomit, co vás ve Slavii čeká?
Vím, že je tam veliká konkurence. Milan Škoda je náš top útočník. Ale s trenérem jsem domluvený tak, že v přípravě dostanu šanci ukázat se. Když by to nevypadalo na to, že bych pravidelně nastupoval, tak se mi Slavie bude snažit sehnat hostování, abych hlavně hrál.

Pro vás je přesun do pražského celku zase novou výzvou i milníkem ve vaší kariéře, ne?
Jistě. Moc se na angažmá ve Slavii těším, je to pro mě nová výzva a motivace. Občas se říká, že přestup do některého klubu je pro hráče splněným snem. I když je to takové klišé, tak v tomto případě je na místě. Slavia je jeden z největších českých klubů a pro mě je to opravdu velká věc.

V novém týmu se potkáte s bývalým spoluhráčem Simonem Delim. Znáte ještě někoho, třeba z mládežnických reprezentací?
Ano, s Robertem Hrubým a Tomášem Součkem. S těmi jsme se teď často potkávali. Kromě Simona Deliho je v kádru nadále i Honza Vošahlík, takže několik nových spoluhráčů už znám.

Přestupujete do Slavie. Byl jste odmala sparťan nebo slávista?
Neměl jsem to nikdy úplně vyhraněné. Ale můj děda je slávista, tak asi to mám po něm.

Napadlo už vás, jaký to musí být pocit, nastoupit ve vyprodaném Edenu k derby pražských S?
O tom jsem ještě nepřemýšlel. Ale znovu platí, že zahrát si derby musí být splněný sen.

Na jak dlouho jste podepsal ve Slavii smlouvu?
Na tři roky, do června 2019.

Zdeněk Linhart je hráčem Slavie Praha! (30.12.2015)

Kádr A-týmu Dynama přišel před startem zimní přípravy o jednoho ze stabilních členů. Na přestup do Slavie Praha totiž odchází talentovaný útočník a člen reprezentace do jednadvaceti let Zdeněk Linhart, který v Dynamu působil od roku 2001. V hlavním městě podepsal dlouholetou smlouvu.